Keystone logo
Vilnius University

Vilnius University

Vilnius University

Введення

Про нас

Ласкаво просимо до Вільнюського університету – найстарішого та найбільшого вищого навчального закладу Литви.

З моменту свого заснування в 16 столітті Вільнюський університет, як невід'ємна частина європейської науки та культури, втілював концепцію класичного університету та єдності навчання та дослідження.

Вільнюський університет є активним учасником міжнародної наукової та академічної діяльності та може похвалитися багатьма видатними вченими, професорами та випускниками. Науковий розвиток і розширення зв'язків із світовими дослідницькими центрами сприяли різноманітним дослідженням і дослідженням у Вільнюському університеті.

За підтримки соціальних партнерів університет готує глобально налаштованих фахівців, які успішно інтегруються в сучасне європейське співтовариство.

Чому варто вибрати Вільнюський університет

 • Вільнюський університет — це класичний університет із понад 430-річною академічною традицією та найширшим спектром навчальних програм у Литві.
 • Університет пропонує академічне середовище, орієнтоване на досягнення передового досвіду в галузі досліджень та викладання.
 • Вільнюський університет займає 1 місце в Литві згідно з національним рейтингом. Це найпопулярніший і найбільш визнаний вищий навчальний заклад серед литовських випускників середніх шкіл.
 • Вільнюський університет є провідним академічним закладом Литви, який входить до 400 найкращих університетів світу (QS WUR 2022).

141603_vu-130923.jpg

Місія

Місія Вільнюського університету - створювати, накопичувати та поширювати знання, забезпечуючи безперервність автентичної університетської культури, яка відрізняється атмосферою, де старі традиції та нові ідеї збагачують одна одну.

Свобода думки та різноманітність думок є основними цінностями університетської спільноти. Єдність досліджень та досліджень є основним принципом загальної діяльності університету.

Університет має відрізнятися широким спектром фундаментальних і прикладних досліджень. Він повинен прагнути зайняти лідируючу позицію серед інших литовських установ у всіх дослідницьких галузях, які є важливими для самої природи всеосяжного університету, і поставити собі за мету досягнення міжнародної досконалості в міждисциплінарних дослідженнях. Університет повинен бути відданий місії відкривати двері та надавати загальну освіту для найталановитіших молодих людей з усіх районів Литви та виховувати активних та відповідальних спеціалістів, які демонструють потребу розширювати свої знання та вдосконалюватися професійно та здатні вчитися протягом усього життя. Університет має прагнути до того, щоб якість усіх форм навчання відповідала сучасній культурі та технологіям, потребам держави та суспільства.

Бачення

 • Позиціонувати та виділити себе в європейському дослідницькому та освітньому просторі за допомогою досліджень найвищого рівня, які повинні підтримуватися науково-дослідницькими групами університету міжнародного визнання та новими командами, а також забезпечити щорічне збільшення участі в європейських дослідницьких та освітніх програмах;
 • забезпечити, щоб збалансований розвиток та взаємодія досліджень у гуманітарних, соціальних, фізичних, біомедичних та технологічних науках залишався найвидатнішою рисою університету, який суттєво відрізняє його від інших вищих навчальних закладів Литви;
 • ініціювати та активно реалізовувати важливі для економічного розвитку країни проекти, які сприятимуть ефективній співпраці наукових та освітніх установ з високотехнологічними компаніями та створюватимуть сприятливі умови та середовище для інновацій та підприємництва;
 • створити добре функціонуючу систему забезпечення якості, яка гарантувала б ефективний моніторинг існуючих навчальних програм і розробку нових програм, а також заохочувала б впровадження передових методів і засобів навчання. Система має забезпечити відповідність загальних і специфічних компетенцій і навичок випускників університету потребам і тенденціям в економіці, культурі та ринку праці країни;
 • значно розширити непослідовні, дистанційні та інші гнучкі форми та методи навчання та стати центром постійного професійного вдосконалення та навчання протягом усього життя, що відіграє важливу роль у переході країни до суспільства, заснованого на знаннях.

Проживання в Литві

Вартість життя

Будьте реалістичними, плануючи свої витрати під час перебування в Литві - дуже важливо, щоб у вас було достатньо грошей на весь час навчального періоду!

Ймовірні щомісячні витрати на життя наведені нижче. Ці витрати залежать від студента, який живе у Вільнюсі чи Каунасі та не має утриманців. Плата за навчання, витрати на прописку та поїздки до рідної країни не включені.

Громадський транспорт у Вільнюсі

Тролейбуси та автобуси починають курсувати о 5:00 ранку і припиняють курсувати опівночі. Є також нічні автобуси, які курсують вночі. Розклад руху можна знайти на офіційному сайті громадського транспорту Вільнюса або в мобільних додатках, таких як «m.Ticket» або «Trafi». Програми прості у використанні та надають найточніші розклади, тому їх настійно рекомендую для вас.

Громадський транспорт у Каунасі

Тролейбуси та автобуси починають курсувати о 6:30 ранку і припиняють курсувати о 22:00 вечора. У вихідні та святкові дні також ходять нічні автобуси. Розклад можна знайти на веб-сайті www.stops.lt/kaunas/#kaunas/en або в мобільних додатках, таких як “Trafi”. Він простий у використанні та надає найточніші розклади, тому ми настійно рекомендуємо його вам.

Телефон

Для тих, хто хоче користуватися мобільним телефоном у Литві, можна вибрати між трьома компаніями мобільного зв’язку: Telia, Tele2 або Bite. Набагато дешевше скористатися карткою попередньої оплати від однієї з цих компаній, ніж користуватися послугами своєї країни.

Придбати картку передоплати можна в більшості продуктових магазинів або спеціалізованих фірмових магазинів. Там ви також можете отримати інформацію про найкращі способи використання вашої картки. Адреси підрозділів цих компаній дивіться за наведеними посиланнями.

Клімат

Клімат Литви перехідний між морським та континентальним. Середня температура становить приблизно + 20ºC (іноді вона перевищує + 30ºC) влітку і -5ºC (вона також може впасти до –15ºC або –20ºC) взимку, тому будьте готові до зміни погоди.

Розташування

 • Vilnius

  3 Universiteto St., , Vilnius

 • Kaunas

  Muitinės gatvė,8, 44280, Kaunas

  • Šiauliai

   84 Vytauto St., LT-76352, , Šiauliai

   Програми

   Запитання