Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

Stefan cel Mare University of Suceava

Введення

Перший університет у Румунії за кількістю патентів і винаходів за останнє десятиліття, а міжнародні університетські організації входять до 10 найкращих державних університетів Румунії, USV відіграє ключову роль у розвитку та поширенні наукових знань.

З моменту заснування в 1963 році USV має потужну присутність у місті з тисячолітньою історією, роблячи вирішальний внесок у розбудову сучасної ідентичності місцевої громади. Обслуговуючи вищу освіту в місті Сучава понад півстоліття, USV є членом важливих міжнародних університетських консорціумів і реагує на виклики нових сміливих проектів з ентузіазмом і відповідальністю, як головний партнер місцевої та регіональної влади в управлінні кризою , у підготовці спеціалістів, надаючи людські моделі та моральні орієнтири, демонструючи, що значне фінансування, залучене для дослідницьких проектів, професійна цінність людських ресурсів та академічна підготовка випускників можуть практично підтримувати розвиток суспільства.

Усі 11 факультетів нашого Університету забезпечують 3-4-річну програму бакалаврату (близько 55 академічних галузей) і 2-річну магістратуру (близько 40 академічних галузей), а також підготовку докторів наук у 14 докторських галузях: бухгалтерський облік, бізнес-адміністрування, комп’ютери та інформація Технологія, економіка, електротехніка, інженерія харчових продуктів, лісове господарство, географія, промислове будівництво, історія, машинобудування, філологія, філософія та телекомунікації та інформаційні технології.

Основними цілями Stefan cel Mare University of Suceava в галузі освіти та досліджень є: підготовка висококваліфікованих і компетентних професіоналів для боротьби з глобальною конкуренцією, гармонійне формування особистості студентів, заохочення творчості та інновацій для постійного розвитку наукових досліджень, постійно оцінювати наукову діяльність членів академічної спільноти, а також покращувати освітню та науково-дослідну діяльність з метою структурної, якісної та економічно успішної інтеграції в європейський простір вищої освіти.

Прийом

Громадяни ЄС

Громадяни ЄС дотримуються тих самих процедур в’їзду, що й громадяни Румунії.

Передумовою для подання заявки є визнання сертифікатів про навчання (середня школа, бакалавр, магістр
дипломи) Національним центром еквівалентності та визнання дипломів
(https://www.cnred.edu.ro/ro).

Офіс міжнародних відносин USV пропонує допомогу громадянам ЄС в отриманні цього визнання,
збираючи та надсилаючи їхні файли до Національного центру еквівалентності та визнання
диплома

Файл заяви повинен містити такі документи:

Для бакалаврату:

 • Форма заявки - https://www.cnred.edu.ro/en/recognition-studies-european-citizensadmission-undergraduate-studies-in-Romania
 • Підтвердження про закінчення середньої школи (атестат/сертифікат про середню освіту):
 • Копії документів румунською/ англійською/ французькою/ іспанською/ італійською мовами
 • Копія та офіційний переклад румунською мовою для документів іншими мовами
 • Підтвердження закінчення всіх рівнів середньої школи (виписка про закінчення середньої школи/сертифікат
  кожного рівня):
 • Копія для документів румунською/ англійською/ французькою/ іспанською/ італійською мовами
 • Копія та офіційний переклад румунською мовою для документів іншими мовами

Інші документи:

Pruebas de Aptitud para el Acceso a la Universidad з Іспанії, Vevaiosi Prosvasis для Panellinies Exetaseis – для загальної середньої школи – з Греції, Scholastic Aptitude Test (SAT) або ACT з SUA) – копія та офіційний переклад румунською мовою для документів іншими мовами ніж англійська/французька/іспанська/італійська

Документ, що посвідчує особу – копія (паспорт, посвідчення особи, підтвердження офіційної зміни імені, якщо є, копія для документів румунською/англійською/французькою/іспанською/італійською мовою та авторизований переклад румунською для інших мов

Дипломи з Італії, Греції, Іспанії, Португалії та Кіпру повинні містити апостиль Гаазької конвенції від органів влади країни, яка видала документ.

Дипломи, видані в країнах, які не є учасниками Конвенції Haga Apostille, повинні бути такими
підтверджено:

 • Міністерство освіти та Міністерство закордонних справ країни видачі, Посольство Румунії в цій країні та Міністерство закордонних справ Румунії або
 • Міністерство освіти країни видачі, Посольство країни видачі в Румунії та Міністерство закордонних справ Румунії.

Увага!

 • Міністерство освіти Румунії може вимагати будь-які додаткові докази щодо навчання.
 • Жодна заявка не розглядається, якщо будь-який із необхідних документів відсутній або якщо поля у формі заявки залишені незаповненими.

Після того, як сертифікат про визнання видається Національним центром еквівалентності та визнання дипломів, кандидат дотримується того самого календаря та умов вступу, що й громадяни Румунії (включаючи підписку на факультеті, документи та можливі іспити або конкурс файлів).

Мова навчання в Stefan cel Mare University of Suceava – румунська. Іноземні громадяни, які не розмовляють румунською мовою, повинні пройти підготовчий курс румунської мови. Ті, хто знає румунську мову, повинні пройти іспит на знання румунської мови згідно з методикою, затвердженою Інститутом румунських мов (виняток для цього мовного іспиту становлять іноземні громадяни, які підтверджують сертифікатами, що вони вивчали румунську мову не менше чотирьох років )

Не в ЄС

Іноземні абітурієнти, які бажають подати заявку на навчання, повинні завантажити свої файли на онлайн-платформу,
до якого можна отримати доступ за посиланням нижче: https://relint. USV .ro/about-rumunia/self-sponsored-students/

Етапи реєстрації:

Після завантаження файлу заявки ви отримаєте електронний лист із підтвердженням.

Після того, як ми опрацюємо ваш файл заявки, і ви складете мовні тести та вступні іспити, якщо так, ми надішлемо ваш файл до Міністерства освіти Румунії, щоб вони видали лист про прийняття або відхилили файл, залежно від обставин. Ми не обробляємо неповні файли заявки.

Після того, як ми повідомимо вас про те, що Міністерство освіти видало дозвіл на навчання, ви повинні сплатити плату за навчання та підписати договір про навчання в університеті.

Отримавши листи про прийняття, ви можете подати заявку на отримання візи типу D/SD.

Ви можете подати заявку на візу онлайн на веб-сайті нижче

https://evisa.mae.ro/?lang=en-US#

Якщо вашу заявку на візу буде відхилено, ми продовжимо відшкодування плати за навчання на основі вашого запиту.

Умови реєстрації:

Якщо попереднє навчання не було завершено в Румунії, країні Європейського Союзу, або відповідно до угод про правову допомогу, підписаних між Румунією та третіми країнами, особи, які отримали лист про прийняття, виданий Міністерством освіти, повинні прийти особисто та принести документи з файлу Заявки в оригіналі, завірені для засвідчення посольством Румунії в країні видачі або засвідчені гаазьким апостилем.

Навчальний рік починається приблизно 1 жовтня

Розміщення

Оскільки заклад має обмежену кількість місць для проживання іноземних студентів, чим раніше ви прибудете до Сучави, тим більше у вас буде варіантів проживання. Проживання коштує близько 150 євро на місяць.

Зверніть увагу, що вартість навчання не включає вартість проживання.

Стипендії та фінансування

Міністерство освіти через Агентство позик і стипендій ( https://roburse.ro/ ) оголошує про початок національних конкурсів на присудження стипендій/дослідницьких/літніх курсів за кордоном на 2023-2024 навчальний рік (згідно з положення GD № 1402/2009 щодо створення, організації та діяльності Агентства позик і стипендій , з подальшими поправками, GD № 1070/2001 щодо надання щомісячних стипендій молодим румунам, які навчаються за кордоном, та двосторонні документи про співпрацю чи односторонні пропозиції , дійсний на 2023-2024 навчальний рік).

Стипендії призначені учням, студентам, лікарям-ординаторам (на період фінансування з бюджету Міністерства освіти), викладачам або дослідникам з Румунії, які бажають навчатися за кордоном:

 • бакалавр / магістр / докторантура (повна або часткова);
 • Наукове стажування / спеціалізація (тривалістю 3 – 10 місяців);
 • Літні курси мови, культури та цивілізації.

Інформацію щодо пропозицій на 2023-2024 навчальний рік (умови прийнятності, терміни подання файлів, кількість і тип запропонованих стипендій тощо) можна знайти в Оголошеннях, які відображатимуться в розділі Конкурси (Стипендії на навчання / Стипендія сторінка « Двостороння угода »): https://roburse.ro/burse-de-studii/bursa-acord-bilateral/

Рейтинги

Видання QS World University Rankings за 2024 рік, опубліковане у вівторок, 27 червня, поміщає Сучавський університет "Штефан чел Маре" в ешелон університетів 1201 - 1400. Таким чином, USV продовжує бути одним із 1500 передових університетів. у всьому світі та серед 13 найкращих університетів Румунії.

У випуску QS World University Rankings 2024 року було проаналізовано результати 2963 закладів, з яких 1499 відповідали суворим критеріям для включення до рейтингу, з 83 новими записами порівняно з попереднім виданням. У топі лише 13 університетів з Румунії, як і у виданні 2023 року.

Цей 20-й випуск престижного рейтингу QS World University Rankings базується, крім уже відомих показників, – частка іноземних студентів, академічний престиж, репутація серед роботодавців, кількість цитувань у порівнянні з кількістю викладачів, співвідношення між кількість педагогічного персоналу та кількість студентів, частка викладачів з-за кордону, три інші нові показники: вплив на ринок праці, частка в міжнародній дослідницькій мережі та стійкість.

У виданні 2024 року найкращий рейтинг USV залишається за показником частки іноземних студентів (позиція 443 у рейтингу), наш університет має найбільшу кількість іноземних студентів серед проаналізованих румунських університетів. Щодо інших показників USV рангує наступним чином: академічний престиж (ешелон 601+), репутація серед роботодавців (ешелон 601+), кількість цитувань по відношенню до кількості викладачів (701+), співвідношення між кількістю професорсько-викладацький склад та кількість студентів (701+), частка викладачів з-за кордону (701+). В ешелоні 701+ Сучавська установа також знаходиться в разі трьох нових показників.

QS World University Rankings вважається одним із трьох найкращих міжнародних рейтингів університетів з точки зору видимості, опубліковані результати оцінюються для розробки державної політики в освіті. 20-й випуск проводиться в той час, коли пріоритети у вищій освіті змінюються, і QS World University Rankings займає привілейовану позицію як зв’язок вищої освіти, зв’язуючись із мільйонами студентів, сотнями тисяч науковців і роботодавців, а також тисячами установ. світовий. Зосередження уваги на змінах у поведінці цих акторів у відповідь на ширші тенденції в освіті та суспільстві змусило QS включити три нові індикатори, згадані раніше.

Розташування

 • Suceava

  Strada Universității, 13, 720229, Suceava

  Запитання