University of Wroclaw Faculty of Physics and Astronomy

University of Wroclaw Faculty of Physics and Astronomy

Введення

University of Wroclaw Faculty of Physics and Astronomy працює з 1702 року і є одним із найстаріших університетів у Центральній Європі. Ми спираємось на історичну спадщину Сілезії та спадщину австрійської, прусської, чеської та польської культури, продовжуючи також традиції польських університетів у Львові та Вільнюсі.

Ми маємо звання дослідницького університету як єдиний університет у Нижній Сілезії та один із десяти в Польщі. Це означає, що в найближчі роки ми отримаємо додаткове фінансування для реалізації проекту Вроцлавського університету, який отримав нагороду в конкурсі «Ініціатива досконалості – дослідницький університет». Проект передбачає багато переваг для нинішніх і майбутніх студентів нашого Університету, зокрема стипендіальні та грантові програми, репетиторство, зменшення розміру аудиторних груп і розширення пропозиції програм англійською мовою, а також запровадження додаткового монодипломного навчання, призначеного для особливо талановитих і амбітних людей.

У нас працюють найкращі спеціалісти, в тому числі з іноземних наукових центрів. Ми працюємо як маленьке місто – наша академічна спільнота налічує 30 тисяч осіб. На наших 10 факультетах (біотехнологічний факультет, хімічний факультет, літературний факультет, факультет права, адміністрації та економіки, факультет соціальних наук, факультет історико-педагогічних наук, факультет біологічних наук, факультет наук про Землю та навколишнє середовище, факультет фізики та астрономії, факультет математики та інформатики) ви знайдете широкий спектр різноманітних галузей навчання – від гуманітарних, юридичних і соціальних наук до біологічних, хімічних і географічних наук, а також математики, інформатики та природничих наук.

Місія та стратегія

Вся діяльність Вроцлавського університету базується на двох фундаментальних цінностях: правді та свободі вираження поглядів. Європейський характер відкритого та толерантного закладу вищої освіти підкреслюється його географічним та культурним положенням – на кордоні між Польщею, Чехією та Німеччиною.

Наша місія полягає в тому, щоб проводити та сприяти дослідженням найвищої якості. Ми підтримуємо тісні стосунки з Вроцлавом і Нижньою Сілезією. Ми також відкриті до співпраці з іншими вищими навчальними закладами, вітчизняним та іноземним бізнесом. Ми прагнемо разом побудувати центр наукового, інтелектуального та культурного життя.

Ми віримо, що високий рівень освіти, обмін концепціями та ідеями, мультикультуралізм – студентів і викладачів – є основою для громадянського суспільства, для якого розвиток є найважливішою метою.

Статут

Статут Вроцлавського університету визначає принципи організації та функціонування UWr, зокрема систему та завдання його органів, управління та організаційних підрозділів.

Чинний статут прийняв Сенат УВР постановою № 10. 102/2019 від 29 травня 2019 року

Особливості кампусу

Відкриті ресурси

Вроцлавський університет ділиться знаннями. Ми припускаємо, що ресурси знань призначені не лише для небагатьох привілейованих осіб і що досягнення науки мають приносити користь усім. Університет як установа, що фінансується державою, має бути відкритим і прозорим. Тож приходьте та подивіться, що ми пропонуємо!

Перегляньте багаті колекції цифрової бібліотеки та послухайте відкриту лекцію в рамках Studium Generale. Якщо ви хочете знати, що відбувається в університеті, читайте «Університетський огляд». Дивіться, що відбувається в проекті ”Regional GLAM”.

Цифрова бібліотека

dLibra – це перша польська система для побудови цифрових бібліотек, яка була розроблена (PSNC) з 1999 року. dLibra – це результат досліджень у галузі цифрових бібліотек, які проводилися в PSNC з 1996 року. Система dLibra зараз є найбільшою популярне програмне забезпечення цього типу в Польщі.

dLibra дозволяє створювати професійні сховища цифрових документів, до яких можуть отримати доступ зовнішні особи та системи в Інтернеті. Комунікація та обмін даними базуються на добре відомих стандартах і протоколах, таких як RSS, RDF, MARC, DublinCore або OAI-PMH. Цифрові бібліотеки на основі dLibra пропонують своїм користувачам розширені можливості, такі як: пошук вмісту збережених елементів, пошук бібліографічних описів за допомогою словника синонімів, групування цифрових публікацій і навігація в цих структурах або точні та розширені правила доступу до елементів. Детальний функціональний опис dLibra можна знайти тут. Опис архітектури та технічні вимоги можна знайти тут.

dLibra використовується такими установами, як академічні та публічні бібліотеки, щоб зробити збережені цифрові публікації доступними в Інтернеті. Ці установи за допомогою мережі PIONIER і програмного забезпечення dLibra створюють польську платформу розподілених електронних бібліотек. Актуальний список установок системи dLibra доступний тут. Крім того, PSNC пропонує навчання та технічну допомогу у сфері використання системи dLibra.

Головна сторінка бібліотеки dLibra на основі шаблону Internet Services by LanVacation. HTML-шаблон адмінпанелі на основі шаблону Minimalistic Design.

Студіум Генераль

Дослідження заг

Міждисциплінарний семінар Studium Generale Universitatis Wratislaviensis im. Професор Ян Мозжимас поєднує різні галузі спеціальних знань і шукає універсальні закони, які дозволяють пізнавати і розуміти навколишній світ.

Лекції видатних вчених, які презентують актуальні та важливі досягнення в різних галузях знань на семінарах Studium Generale, пояснюють реальність і показують її єдність.

Studium Generale був заснований професором Яном Мозжимасом, фізиком і ректором університету в 1984-1987 рр. і призначений постановою Сенату Вроцлавського університету 17 лютого 1993 р.

Лекції в поєднанні з дискусією є відкритими та доступними для всіх зацікавлених. Вони відбуваються щовівторка з 17:15 до 19:15 в Oratorium Marianum (pl. Uniwersytecki 1, головний корпус).

 • Публікації
 • Вчена рада
 • Поточна програма Studium Generale
 • Архівні програми Studium Generale
 • Історія
 • Контакт - Studium Generale

Регіональний глем

GLAM - Galleries, Libraries, Archives, Museums, (Галереї, Бібліотеки, Архіви, Музеї) - державні та приватні установи, які збирають культурні блага. Кожна така установа виконує специфічні, взаємопов’язані ролі у збиранні, розвитку, збереженні та обміні з громадськістю частинами культурної спадщини, якими вона опікується. Вони походять від спільного кореня – тобто старих, традиційних установ, таких як стародавня Олександрійська бібліотека, яка збирала різні типи об’єктів (письмові документи, архіви, картини, скульптури тощо), і їх часто називали Мусейоном, тобто temple З роками, з розвитком колекції, ці установи ставали все більш і більш спеціалізованими, а їхні структури були організовані окремо, відповідно до типу зібраних колекцій, форми наданої інформації та типу користувачів, які обслуговуються. Крім того, у 19-му та 20-му століттях для кожного типу цих закладів були створені окремі професійні асоціації та освітні програми.

В епоху розвитку цифрових технологій «традиційна поведінка» закладів GLAM піддається еволюції, а нові ІТ-рішення, особливо розвиток Інтернету, створюють нові можливості для безпечної експлуатації об’єктів культурної спадщини. Більше інформації на цю тему можна знайти на веб-сторінці Бібліотеки Вроцлавського університету - https://www.bu.uni.wroc.pl/glam, яка ініціювала співпрацю культурних установ Нижньої Сілезії в рамках Регіонального GLAM.

У секторі спадщини багато різних типів організацій GLAM борються зі спільними проблемами. Концепція співпраці в рамках регіонального GLAM передбачає використання синергічного потенціалу компетенцій, напрацьованих в окремих інституціях з метою оптимізації витрат на їх функціонування та підвищення ефективності місії.

  Розташування

  • Wrocław

   plac Maxa Borna,9, 50-204, Wrocław

  Запитання