
Магістр наук (MSc) in
Магістр комп'ютерних наук University Of L'Aquila

Введення
Комп'ютерна наука
Кафедра: інформаційної інженерії, інформатики та математики
Рівень: магістратура
Клас: LM18
Тип прийому: відкритий вступ з оцінкою особистих компетенцій та навичок
Інтернаціоналізація: курс міжнародного диплому
Магістерська програма з комп’ютерних наук характеризується вираженою автономною діяльністю студента з метою розвитку її здібностей до вирішення завдань.
Експертиза, яку надає програма, в основному присвячена розподіленим системам і мобільним додаткам, комп’ютерним мережам, передовим алгоритмам і штучному інтелекту, а також аналізу та розробці складних програмних систем.
Прийом
Навчальний план
Випускники повинні мати достатні знання та глибоке розуміння математики та базові комп’ютерні навички для аналізу та проектування складних комп’ютерних систем. Такі навички включають просунуті алгоритми та структури даних, формальні методи та верифікацію складних програмних систем, проектування й оптимізацію мереж, систем і телематичних додатків, штучний інтелект, програмне забезпечення та передову інженерію та веб-інженерію.
Випускники також повинні мати глибокі знання з інформатики та суміжних галузей і методів, від базових до найбільш інноваційних і передових.
На основі цих знань випускники повинні мати можливість самостійно розуміти принципи та рішення, пов’язані з додатками та складними інформаційними технологіями, навіть якщо вони не розглядаються під час навчання, оскільки вони характеризуються останніми розробками або пов’язані з конкретними контекстами.
Підсумовуючи, випускники матимуть:
- Знання та розуміння математичних концепцій та передових обчислень на основі складних інформаційних систем;
- Досконале знання інформатики та систематичне розуміння пов’язаних ключових понять;
- Здатність самостійно розуміти та впливати на останні розробки в ІТ-секторі та на інноваційні та специфічні програми.
У кожній передбаченій програмі ці цілі досягаються за допомогою вузькоспеціалізованої дидактичної діяльності на суму понад 80 кредитів.
Застосування знань та розуміння
Випускники повинні вміти застосовувати свої знання та розуміння для аналізу та розробки інформаційних технологій та передових телематичних систем і рішень.
Зокрема, вони повинні вміти аналізувати складні проблеми інформаційних технологій, оцінювати відповідні рішення та пропонувати нові, що відповідають їхньому рівню знань і розуміння, і це може вимагати міждисциплінарності та вміння робити дії за межами своєї сфери спеціалізації. Аналіз передбачає визначення проблеми, чітке визначення специфікацій, вивчення можливих методів вирішення і, нарешті, вибір найбільш підходящих методів і технологій та їх належне застосування.
Випускники повинні вміти використовувати різноманітні методи, включаючи математичний аналіз, обчислювальне моделювання або практичні експерименти, щоб проектувати та впроваджувати складні ІТ-рішення, як працювати самостійно, так і керувати чи працювати з випускниками та професіоналами, не обов’язково в ІТ. домену.
Таким чином, випускники повинні мати:
- Здатність застосовувати свої знання та розуміння для виявлення, формулювання та вирішення складних ІТ-проблем за допомогою традиційних або передових методів;
- Здатність застосовувати свої знання та розуміння для аналізу інженерних продуктів, процесів та ІТ-методів, навіть якщо вони мають високу складність;
- Здатність застосовувати свої знання та розуміння для розробки та впровадження комплексних рішень та передових проектів, які відповідають визначеним або частково визначеним вимогам;
- Розуміння методологій проектування та вміння їх використовувати.
Ці цілі досягаються завдяки послідовному набору поглиблених курсів, що дають змогу застосувати отримані знання на практиці та закликають до реалізації проектів як на автономній основі, так і через участь у робочих групах.
Складання суджень
Випускники повинні мати високі навички критичного мислення, здатність визначати найбільш підходящі методи для аналізу та вирішення складних ІТ-проблем і проектувати передові системи, здатність розуміти межі своїх знань і здійснювати відповідні вдосконалення власного рівня знань. і розуміння. Такі розслідування можуть включати пошук літератури, нормативно-правовий та в рамках конкретних баз даних. Вони також можуть призвести до розробки та реалізації експериментів, інтерпретації даних та комп’ютерного моделювання, а також, коли необхідно, до розробки оригінальних теоретичних і практичних рішень і методологій, включаючи розширення меж знань у галузях, що представляють інтерес.
Що стосується комп’ютерної професії, випускники повинні вміти застосовувати свої знання та розуміння для розвитку теоретичних і практичних здібностей до вирішення проблем, проведення досліджень та впровадження комплексних ІТ-рішень, координуючи та керуючи різними робочими групами. Ці навички можуть включати знання, використання та поінформованість про процеси, апаратне забезпечення та передове програмне забезпечення, тестування, використання наукової та технічної літератури та інших джерел інформації.
Випускники також повинні вміти розпізнавати ширші наслідки комп’ютерної професії, не тільки її технічні аспекти, але також етичні, комерційні та промислові.
Підсумовуючи, випускники повинні мати:
- Здатність використовувати відповідні методи для проведення як теоретичних, так і прикладних або інших детальних досліджень відповідних технічних тем, використовуючи посилання на науково-технічну літературу, положення, бази даних та інші джерела інформації;
- Вміння керувати робочими групами для реалізації складних ІТ-проектів;
- Вміння проектувати та проводити відповідні експерименти, інтерпретувати дані та робити висновки;
- Вміння вибирати та використовувати обладнання, відповідні інструменти та методи, що поєднують теорію та практику;
- Розуміння застосовуваних методів і методів та їх меж;
- Усвідомлення нетехнічних наслідків практики інформатики.
Крім викладацької та проектної діяльності, ці цілі також досягаються шляхом безпосереднього розміщення на ринку праці ІТ, а також за допомогою навчальних заходів, пов’язаних з розробкою магістерської роботи.
Комунікативні навички
Випускники повинні:
- Вміти ефективно працювати індивідуально, у складі групи та як координатори чи керівники груп;
- Знати, як використовувати методи для ефективного спілкування з комп’ютерною спільнотою та суспільством загалом;
- Мати навички, необхідні для інтеграції та організації діяльності в рамках спільних проектів;
- Володіти навичками, необхідними для визначення вимог проблеми через взаємодію з клієнтами, передачу конкретних знань своїм співробітникам, а також презентацію та ефективне повідомлення результатів;
- Вміти ефективно використовувати, крім італійської, англійську мову як у техніко-науковій сфері, так і для обміну загальною інформацією.
Ці цілі досягаються за допомогою навчальної діяльності, яка передбачає групову роботу, підготовку звітів за проектами, написаних англійською мовою, і, нарешті, шляхом підготовки письмової та усної презентації магістерської роботи.
Навички навчання
Випускники повинні набути здатності вивчати наукові предмети, також у зв’язку з різними передовими контекстами, щоб ефективно інтегрувати отримані поняття. Вони також повинні вміти розуміти межі своїх знань і вміти визначати наукову літературу, підручники, інші джерела та матеріали, корисні для розслідування. Ці навички повинні дозволити випускникам ефективно проходити навчальні курси навіть вищого рівня, такі як ступінь доктора філософії чи магістра, а також управлінську кар’єру, яка вимагає високого ступеня автономності та здатності до самооновлення.
Нарешті, вони повинні мати здатність читати та вчитися англійською мовою.
Здатність вчитися постійно контролюється під час навчання за допомогою контрольних заліків та іспитів, пов’язаних з тими поняттями, які слід засвоювати переважно шляхом самонавчання.
Англійську мову вивчають на спеціальних курсах і шляхом поступового використання її на заняттях.
Результат програми
Магістерська програма з інформатики характеризується вираженою автономною діяльністю студента з метою розвитку її здібностей у вирішенні проблем.
Досвід, наданий програмою, в основному присвячений розподіленим системам та мобільним додаткам, комп’ютерним мережам, вдосконаленим алгоритмам та штучному інтелекту, а також аналізу та розробці складних систем програмного забезпечення.
Курс досліджень за допомогою відповідної постійної дії аналізу пропонується реалізувати, а також передбачити вимоги переважаючих потреб ринку. Програма диплому насправді має на меті ознайомити студентів з найсучаснішими темами інформатики, як науковими, так і прикладними. Відповідно до бачення навчальної програми, магістр інформатики є кандидатом на роль головного героя технологічних інновацій на міжнародній арені. У практичному плані курс має на меті надати поглиблені теоретичні, методологічні та професійні компетенції у відповідних областях інформаційних технологій: магістрант зможе виконувати завдання аналізу, специфікації, розробки, тестування та обслуговування програмних систем, конфігурації та керування мережевих послуг і телекомунікаційних систем, розробка та управління складними комп'ютерними та інформаційними системами.
Магістерська програма особливо стосується всіх аспектів, пов’язаних з інтернаціоналізацією, і з цією метою всі обов’язкові курси в кожній наданій навчальній програмі даються англійською мовою. Для зацікавлених і достойних студентів надається можливість відвідувати один із дворічних курсів навчання в іноземному університеті замість курсів, які пропонує наш Університет, у рамках конкретних угод з іноземними ВНЗ. Ці студенти зможуть отримати після закінчення курсу навчання іноземну кваліфікацію на додаток до тієї, що видається нашим університетом. Список університетів-партнерів і правила, які регулюють доступ до програм мобільності та методи відбору, з’являються щороку в нашій програмі отримання ступеня, яка доступна на веб-сайті школи.
Зокрема, наразі заплановані курси:
- Внутрішні, повністю проводитися в L'Aquila;
- Міжнародний консорціум Double Title з Університетом Ніцци (Франція) під назвою UBIDIS;
- Міжнародний консорціум Double Title з Університетом Мелардалена (Швеція) та VU Amsterdam (Нідерланди) під назвою GSEEM.
Ми також розробляємо та впроваджуємо курси передового досвіду, також у співпраці з Науковим інститутом Гран Сассо.
Стосовно якості навчального процесу зазначимо, що дипломний курс отримав так званий «Болліно ГРІН».
Bollino GRIN, що присуджується щорічно з 2004 року у співпраці між GRIN (Computer Scientists Group - асоціація вчених з інформатики) та AICA (Італійська асоціація інформатики та автоматичних обчислень), засвідчує якість змісту ступенів бакалавра та магістра комп'ютерних наук. (класи L-31 і LM-18, в нашій академічній системі).
Плата за навчання програми
Карєрні можливості
Роль у робочому середовищі:
Програміст: Знання основних методів та мов алгоритмічного програмування, також пов’язаних із передовими та інноваційними додатками, включаючи додатки в мережах, для мобільних пристроїв та програм, що використовують штучний інтелект.
Веб-програміст: знання основних мов Інтернету та мобільних додатків, а також їх застосування та можливі вдосконалення.
Системний інженер: Знання основних операційних систем. Конструктор мереж: знання основних систем, протоколів та мережевих додатків. Розробник програмного забезпечення та координатор проекту: знання елементів і найсучасніших методів програмної інженерії.
Конструктор баз даних і СУБД: знання основних мов і формалізмів для визначення та використання баз даних, знання можливих майбутніх розробок.
Адміністратор систем баз даних: знання основних СУБД. Технічний тренер: загальні знання, отримані в магістерській програмі.
Експерт з маркетингу: знання основних комп’ютерних систем та їх промислової та комерційної придатності.
Дослідник: передові знання, отримані в магістерській програмі в базовому та прикладному контексті.
Підприємець (особливо щодо інноваційного стартапа): здатність інноваційно застосовувати власні навички для створення та продажу нових програм.
Навички, пов'язані з функцією
Навички, пов'язані з роллю:
Комп’ютерні та інформаційні технології зараз широко поширені та широко застосовуються майже у всіх сферах. У майбутньому є перспектива подальшого розширення доменів та їх застосування. Отже, магістр з комп’ютерних наук знайде можливості роботи як у компаніях і організаціях, які розробляють нові комп’ютерні програми, так і в тих, хто їх просто застосовує та керує ними.
Загалом, сфера працевлаштування та професійні орієнтири для випускників класу – це концепція, проектування, організація, впровадження, управління та обслуговування інформаційних систем (зокрема, щодо передових сфер застосування, нових теоретичних і технологічних розробок, з особливе ставлення до вимог надійності, продуктивності та безпеки, а сьогодні навіть до етики комп’ютерних наук).
Випускники готуються до роботи в компаніях, що виробляють комп’ютерні системи, мережі та мобільні додатки, як у бізнесі, державному управлінні, так і в цілому в усіх організаціях, які використовують ІТ-системи.
Випускники отримають доступ до функцій координації та управління, а також ролей, пов’язаних з фундаментальними та прикладними дослідженнями як у промисловості, так і в науково-дослідних інститутах.
Нарешті, вони також можуть бути використані для навчання в навчальних організаціях. Крім того, міжнародні програми GSEEM та UBIDIS надають спеціальні навички в передових галузях ІКТ, які можна використовувати в Італії або за кордоном.
Професійний статус.
Карєрні можливості:
Працівник у приватній компанії комп’ютерних наук, ІКТ (інформаційних та комунікаційних технологій) або інших сферах, де ІТ знайдуть своє застосування (тобто практично у всіх сферах зайнятості). Співробітник державного управління, який займається розробкою або управлінням комп'ютерними системами або суміжними сферами. Підприємець у сфері ІКТ. Консультант з ІКТ.
Викладач чи дослідник у навчальних закладах чи державних чи приватних дослідницьких центрах.