© Prague Film School / Ali Shreim
Prague University of Economics and Business - Faculty of Economics

Prague University of Economics and Business - Faculty of Economics

Prague University of Economics and Business - Faculty of Economics

Введення

Празький університет економіки та бізнесу (VSE), заснований у 1953 році, є найбільшим державним університетом у галузі економіки та бізнесу в Чехії. VSE має шість факультетів, які пропонують абітурієнтам широкий спектр програм бакалавра, магістра, доктора філософії та програм MBA. П’ять факультетів розташовані в центрі Праги – факультет фінансів і бухгалтерського обліку, факультет міжнародних відносин, факультет ділового адміністрування, факультет інформатики та статистики та факультет економіки. Факультет менеджменту знаходиться в місті Їндріхув Градец. Навчання у VSE відповідає вимогам Європейської системи трансферу та накопичення кредитів (ECTS).

Зараз у ВШЕ навчається близько 14 тисяч студентів . VSE пропонує навчальні програми бакалавра чеською, англійською та російською мовами; магістерські програми пропонуються чеською та англійською мовами. З 2007 року при ВШЕ (колишній Центр для студентів-інвалідів) діє Центр для студентів з особливими потребами .

Навчання у ВСЕ

Багато відомих чеських та іноземних економістів отримали звання honoris causa університету; до них належать, наприклад, лауреати Нобелівської премії професор Роберт А. Манделл, професор Мілтон Фрідман і професор Гері С. Беккер. Класи, що викладаються у VSE, гарантуються та проводяться понад 600 кваліфікованими вченими та бізнес-експертами. Окрім спеціалізованих курсів, VSE робить акцент на вивченні іноземних мов. Студенти VSE можуть вивчати англійську, німецьку, французьку, російську, італійську, португальську, іспанську, шведську та китайську мови.

VSE забезпечує своїм студентам високоякісне середовище та умови навчання . Бібліотека університету містить понад 430 тисяч книг і 330 журналів і забезпечує доступ до численних електронних баз даних з електронними журналами та періодичними виданнями з широкого кола тем. Студенти можуть використовувати сотні комп’ютерних станцій на кампусі, бездротову мережу або сучасну інтегровану інформаційну систему навчання (InSIS). Для студентів, які приїхали не з Праги, в гуртожитках університету є майже 4000 місць.

Університет має власну спортивну базу . Студенти можуть користуватися сучасною багатофункціональною спортивною ареною, яка була відкрита в 2009 році. Тренажерний зал має площу 1400 м2 і достатньо для трьох волейбольних або двох баскетбольних майданчиків, гандболу, флорболу, дворового футболу та інших видів спорту. Є штучний скеледром та кімната реабілітаційних тренажерів. На території гуртожитку є футбольне поле зі штучним покриттям. Також організовуються літні та зимові спортивні курси.

VSE підтримує багато студентських клубів і заходів . Прикладами такої діяльності є хор, камерний оркестр, фольклорний гурток, кіноклуб, театральний гурток і студентські журнали. Міжнародні студентські організації присутні, а також є широкий спектр асоціацій за інтересами у VSE.

Місія

Місія VSE полягає в тому, щоб надати як чеським, так і іноземним студентам чудову вищу освіту в широкому діапазоні управлінських, економічних та інформатичних програм, а також інших освітніх програм на рівнях бакалавра, магістра та доктора, щоб запропонувати їм дуже хороші можливості в міжнародний ринок праці. Програми здобуття ступеня викладаються висококваліфікованими, компетентними та мотивованими викладачами університету.

ВШЕ систематично розвиває науково-дослідницьку діяльність, у тому числі підготовку студентів у докторантурі, дотримуючись нерозривності педагогічної діяльності та наукових досліджень. Як наслідок, VSE є міжнародно визнаним професійним місцем роботи та партнером для співпраці з урядовими та неурядовими установами та бізнес-сектором.

Серед ціннісних пріоритетів VSE – відкритість до нових ідей та підходів. Університет намагається підтримувати колегіальне партнерство в академічній спільноті та захищає вільне вираження думок та ідей. Празький університет економіки та бізнесу є соціально відповідальним закладом, який веде своїх студентів до етичної поведінки, а також до соціальної та екологічної відповідальності щодо сучасних викликів глобалізованого світу та аспектів, що стосуються економічного та соціального життя.

Місія VSE базується на таких цінностях:

 • довготривалі зусилля для досягнення якісної педагогічної, наукової та дослідницької діяльності;
 • інтернаціоналізація академічного середовища як фундаментальна передумова конкурентоспроможності студентів і наукового персоналу;
 • розвиток академічних стосунків, поважаючи академічні свободи та самоврядування;
 • традиційні моральні цінності вільного і демократичного суспільства;
 • відповідальність перед суспільством та його сталий соціально-економічний розвиток.

Бачення

Мета/бачення VSE полягає в тому, щоб взяти на себе роль лідера на ринку управлінської, економічної та інформатичної освіти в країнах Центральної Європи. VSE хоче бути затребуваним дослідницьким університетом, який має міжнародну повагу та забезпечує елітну бакалаврську, магістерську та докторську освіту з менеджменту, економіки, інформатики та інших суміжних галузей на всіх факультетах, а також чудові програми безперервної освіти, розроблені для топ-менеджери. VSE хоче підготувати випускників, які матимуть потенціал для зміцнення, у своїй професійній діяльності, широкої соціальної, моральної та екологічної відповідальності в суспільстві.

Прийом

Економічний факультет спеціалізується на підготовці висококваліфікованих економістів для роботи як у приватній, так і в державній сферах, як всередині країни, так і за кордоном. Студенти можуть вивчати широкий спектр курсів із різних дисциплін, таких як економіка, право, історія та інші. Багато видатних особистостей як зі світу бізнесу, так і з державного управління читають лекції на факультеті.

Сім причин вчитися на економічному факультеті

Міжнародна якість освіти

Щоб отримати якісну освіту, вам не обов’язково їхати на Захід – навчайтеся в центрі Праги на міжнародному рівні під керівництвом відомих професорів і експертів з усього світу. Ми вимогливіші, але це окупається! #Приєднайся до нас

Застосування в приватному та державному секторах

Успіхи наших випускників є підтвердженням їх широкого використання в освіті економічного факультету. Дозвольте нам почати вашу чудову кар’єру в бізнесі чи державному секторі з нами на посадах, яких інші не можуть досягти! На відміну від інших університетів, наша освіта та наш підхід до викладання дають вам широкий погляд, розуміння складних процесів і мистецтво прийняття важливих рішень. Приєднуйся до нас!

Міжнародне середовище

Більшість лекцій ведуться англійською, тож у вас не буде проблем з мовою. Крім того, половина студентів Vše з-за кордону, що дає вам унікальну можливість зустріти нових друзів з усього світу! Приходьте та пізнавайте світ разом з нами!

Наука та дослідження

Наші дослідники проводять дослідження світового рівня, вирішують великі гранти та читають лекції на престижних конференціях. Вони розширюють межі знань і передають їх учням. Давайте стати частиною наукових команд вже під час навчання!

Громада

Ми об’єднуємо наших викладачів зі студентами, а також студентів між собою. Мережа, яку ви створите під час навчання, стане безцінною перевагою у вашій подальшій кар’єрі. Незабаром ви та ваші однокласники станете успішними керівниками та менеджерами, це буде перевагою знати один одного!

Рейтинг

Ми вже давно входимо до трійки найкращих економічних факультетів Чехії за рейтингами студентів та спеціалістів! Водночас ми цінуємо надихаючих особистостей: тут ви також можете зустріти лауреатів Нобелівської премії!

Навчання та практика

Усім відомо, що в сучасному світі поєднання навчання та практики є необхідністю. Ось чому ми пропонуємо лекції успішних експертів із приватної та громадської сфер і підтримуємо стажування студентів. Ви також можете скласти графік відповідно до своїх потреб у часі, щоб отримати досвід роботи вже під час навчання.

Застосування

Прийом заявок починається щороку 1 грудня і закінчується 30 квітня. Однак деякі програми відрізняються дедлайнами (перегляньте розділ «Новини» або «Важливі дати», де вказана вся важлива інформація).

Бажаєте дізнатися більше інформації? Не соромтеся відвідати веб-сторінку для:

 • Бакалаврські програми
 • Магістерські програми
 • Програми МВА
 • доктор філософії програми

Прийом

Плата за подачу заявки на всі бакалаврські та магістерські програми становить 50 євро (1300 чеських крон) і має бути сплачена через інформаційну систему після реєстрації електронної заявки. Адміністративний збір не повертається.

Для вступу до VŠE необхідно успішно скласти вступні іспити. Ці іспити мають різні вимоги залежно від конкретної програми. Настійно рекомендується спочатку ознайомитися з веб-сайтами програм, щоб перевірити деталі, або ви можете завантажити брошуру з переліком усіх вимог.

Оцінка попередніх досліджень

Якщо ви отримали ступінь бакалавра/магістра економіки або подібної галузі, нострифікацію можна здійснити в Празькому університеті економіки та бізнесу (VŠE).

VŠE як вищий навчальний заклад, який отримав інституційну акредитацію, відповідно до розділів 48 (4) - (6) Закону про вищі навчальні заклади має право не вимагати в рамках процедури вступу документ про загальне визнання еквівалентності отриманої освіти. за кордоном і може самостійно, для процедури вступу, оцінити, чи освіта заявника, отримана за кордоном, відповідає правовим умовам для вступу на навчання.

Візові вимоги

Проект «Студентський режим» – це концепція спрощення візового режиму для студентів-іноземців з вибраних третіх країн, які вступають на навчання до вищих навчальних закладів Чеської Республіки.

Зареєструвавшись у студентському режимі, студенти мають можливість отримати бажану дату візи .

Необхідно надати всі необхідні документи під час співбесіди, інакше студента буде вилучено зі студентського режиму.

Стипендії та фінансування

VŠE не пропонує ні стипендій, ні фінансової допомоги, окрім стипендій на основі заслуг .

Рейтинги

Міжнародний рейтинг

VŠE щорічно оцінюється Financial Times і вже кілька років оцінюється проектом Eduniversal Ranking як одна з найкращих «бізнес-шкіл» у Центральній та Східній Європі.

Розташування

 • Prague 3

  náměstí Winstona Churchilla, 1938/4, 120 00, Prague 3

  Програми

  Запитання