Keystone logo
Norwegian University of Life Sciences NMBU

Norwegian University of Life Sciences NMBU

Norwegian University of Life Sciences NMBU

Введення

Дослідницькі та навчальні програми НМБУ дозволяють людям у всьому світі вирішувати великі глобальні виклики, що стосуються навколишнього середовища, сталого розвитку, способів поліпшення здоров'я людей та тварин, відновлюваних джерел енергії, виробництва продуктів харчування та управління землею та ресурсами.

Кампус Ås

60573_as.jpg

У кампусі Ås розташоване найбільше міждисциплінарне академічне середовище Норвегії в галузі наук про життя.

Норвезький університет наук про життя (НМБУ) складається з семи факультетів, з яких шість розташовані в кампусі Ås, а один частково в кампусі Adamstuen (до 2019 року):

 • Біознавство
 • Хімія, біотехнології та харчові науки
 • Екологічні науки та управління природними ресурсами
 • Пейзаж і суспільство
 • Школа економіки та бізнесу
 • Наука і технології
 • Ветеринарна медицина

Новий науково -викладацький корпус для ветеринарної науки відкриється у 2020 році, тобто всі сім факультетів НМБУ будуть об’єднані в АШ. Одночасно Норвезький ветеринарний інститут переїде до кампусу Ås.

Кампус Ås також є домом для одного з найкрасивіших парків Норвегії з рядом історичних будівель, а також ферми Ås, де проводяться дослідження та викладання традиційного скотарства.

Кампус Ås займає загальну площу 600 га в муніципалітеті Ås.

Ще дві великі установи також розташовані разом з НМБУ на території кампусу Ås: ключові частини Норвезького інституту досліджень харчових продуктів, рибальства та аквакультури (Nofima) та Норвезького інституту досліджень біоекономіки (NIBIO).

Кампус Адамстуен

60572_adamstuem.jpg

Кампус Адамстуен є домом для факультету ветеринарної медицини. Факультет є єдиним вищим навчальним закладом Норвегії для ветеринарів, що володіють двома різними академічними галузями: ветеринарна медицина та ветеринарна охорона здоров'я.

Ветеринарна медицина стосується здоров'я та благополуччя тварин. Основні галузі включають знання про захворювання, діагностику та лікування. Поле включає як виробничих тварин, включаючи вирощену рибу, так і компаньйонів.

Охорона здоров'я ветеринарної медицини стосується всіх аспектів запобігання поширенню хвороб від тварин до людей і є галуззю, яка користується все більшим попитом.

1 січня 2014 року Норвезька школа ветеринарних наук (NVH) та Університет біологічних наук (UMB) були об'єднані, щоб сформувати Норвезький університет біологічних наук (NMBU), об'єднавши дослідження та викладання по всьому ланцюжку біологічного виробництва в рамках єдиного парасолька.
Факультет ветеринарної медицини складається з чотирьох кафедр кампусу Адамстуен:

 • Основні науки та водна медицина (Басам)
 • Біологія харчової безпеки та інфекцій (Matinf)
 • Клінічні науки про тварин (виробництво)
 • Клінічні науки про тварин -компаньйонів (Sportfamed)

Кампус Адамстуен також є домом для університетської лікарні для тварин, що складається з клініки тварин -компаньйонів, клініки коней та клініки виробничих тварин.

Університетська лікарня для тварин лікує хворих тварин з усієї країни та тісно пов’язана з науково -дослідною та освітньою діяльністю у Школі ветеринарної медицини НМБУ.

Норвезький ветеринарний інститут - це біомедичний науково -дослідний інститут, який поділяє приміщення з факультетом ветеринарної медицини в кампусі Адамстуен. Тут також розташований Норвезький музей історії ветеринарної медицини.

Кампус Adamstuen планується закрити у 2019 році, а школа ветеринарної медицини НМБУ та Університетська лікарня для тварин потім переїдуть до найсучасніших ветеринарних приміщень у Кампусі Ås, тобто всі три факультети, нарешті, будуть розміщені в одному місці . Одночасно Норвезький ветеринарний інститут переїде до кампусу Ås.

В даний час на території кампусу Ås будується абсолютно новий корпус науково -дослідних та навчальних закладів ветеринарної медицини.

Факультет ветеринарної медицини також має підрозділ, розташований у південно-західній частині Норвегії: Секцію досліджень дрібних жуйних тварин у Хойланді, Санднес.

Розташування

 • As

  Universitetstunet 3 1430 Ås, 1432, As

Запитання