Keystone logo
Jagiellonian University

Jagiellonian University

Jagiellonian University

Введення

Академічний центр протягом століть

Краків відомий як провідний науковий центр Польщі з XIV століття. Незважаючи на те, що в нашій країні є велика кількість поважних університетів, саме Краків одразу викликає образ студентського товариства та професорів, які прогулюються вулицями Старого міста. Ця багатовікова академічна традиція йде рука об руку з сучасним підходом до освіти та найсучаснішими технологіями. Наприклад, Ручай, один із районів на околиці Кракова, швидко перетворюється на процвітаючий центр студентської діяльності завдяки 3-му кампусу Ягеллонського університету. Те, що більшість вищих навчальних закладів міста розташовані поруч один з одним, дозволяє дуже тісно співпрацювати — не лише наукову, а й культурно-відпочинкову.

Ягеллонський університет є найстарішим вищим навчальним закладом у Польщі та одним із найстаріших у Європі. Заснований 12 травня 1364 року польським королем Казимиром Великим. У ювілейному 2014 році виповнилося 650 років від цієї визначної події. З самого початку Ягеллонський університет був міжнародним закладом. Колись тут навчалися поляки, русини, литовці, угорці, німці, чехи, швейцарці, англійці, голландці, французи, іспанці, італійці та навіть татари.

Ягеллонський університет сьогодні

Сьогодні Ягеллонський університет складається з 16 факультетів, де майже 4 тисячі викладачів проводять дослідження та надають освіту понад 40 тисячам студентів у рамках більш ніж 80 різних галузей навчання. Видатні дослідники та найсучасніша інфраструктура роблять JU однією з провідних польських наукових установ, яка співпрацює з великими академічними центрами з усього світу. Ягеллонський університет також є домом для близько 150 студентських товариств, де молоді дослідники переслідують свої академічні інтереси та розвивають дружбу з людьми, які поділяють їхню пристрасть.

Найбільш унікальні масштабні проекти Ягеллонського університету включають Ягеллонський центр експериментальної терапії, Малопольський центр біотехнології, молекулярної біотехнології для здоров’я, OMICRON та центр синхротронного випромінювання «Соляріс».

Дослідження передового досвіду

Престиж університету як у Польщі, так і за кордоном ілюструється його широко визнаними науковими досягненнями. Вчені та лікарі з Медичного коледжу JU проводять піонерські дослідження, наприклад, у кардіохірургії, урології та неврології, що часто призводить до розробки нових методів лікування. Їх результати були опубліковані в деяких найпрестижніших міжнародних журналах, наприклад, European Journal of Cardio-Thoracic Medicine, New England Journal of Medicine та Lancet. Археологи JU досліджують таємниці стародавніх місць у різних частинах світу, включаючи Єгипет, Кіпр, Центральну Америку, Південну Азію та Алтай. Астрономи беруть участь у найважливіших міжнародних проектах у своїй галузі, включаючи HESS і VIPERS, а результати досліджень біотехнологів JU були опубліковані в таких авторитетних спеціалізованих журналах, як Bioorganic and Medicinal Chemistry, Molecular Ecology Resources або European Journal of Human Genetics. . Це лише деякі приклади видатних успіхів, якими Ягеллонський університет славиться останніми роками. Поточна позиція JU також відображається у зростаючій кількості патентних заявок та зростаючій кількості патентів, виданих його викладачам: у 2007 році було 8 заявок та 2 патенти, а у 2013 році – 60 заявок та 11 патентів. Не дивно, що співробітники Ягеллонського університету були відзначені низкою престижних відзнак і нагород, у тому числі елітними нагородами Фундації польської науки («Польські Нобелівські премії»), наданими професорам JU: Яну Воленському, Томашу Гузіку та Яну Потемпі під час 2010-2013 роки.

Жити і навчатися в Кракові

Розташування Кракова унікальне з кількох причин. Окрім того, що всі переваги великого міста, у тому числі дуже добре розвинені громадські перевезення, легкий доступ до гуртожитків та студентських гуртожитків, а також численні торгові центри та ресторани, Краків теж дуже близько до Татрських гір (з багатьма гірськолижними курортами та трекінгами маршрути поблизу Закопане), красиві національні парки-Пеньени та Ожів, а також ущелина річки Дунаєць, де пропонуються цікаві можливості для сплаву. Крім того, Краків не дуже далеко від інших європейських столиць, таких як Прага та Відень, тому поїздки на вихідні в сусідні країни не створюють жодних проблем для зацікавлених мандрівників. Краків також є важливим транспортним вузлом, із швидким і комфортним автобусом, поїздом та літальним сполученням з іншими містами, як в Польщі, так і за кордоном.

Яскравий ринок праці

Оскільки краківські університети готують висококваліфікованих фахівців у всіх областях, не зовсім дивно, що підприємства в регіоні дуже часто створюються. Міжнародні інвестори створюють філії своїх корпорацій у цьому районі, щоб забезпечити приплив підготовлених фахівців. Це дає потенційним студентам безліч можливостей розвивати кар'єру за бажаними професіями.

Місто царів

Краків є історичною столицею Польщі, і, таким чином, він дуже глибоко вкорінений у польські традиції та культуру. У повітрі Кракова є майже відчутне відчуття історії, водночас він також дуже яскравий та живий. Галереї, музеї, театри, філармонія та оперний театр - всі ці місця дають незабутні враження від мистецтва шанувальників. Не дивно, що Краків приваблює тисячі туристів щороку, незалежно від сезону.

Місце зустрічі

Незважаючи на свою традиційну природу, Краків не тільки про історію. Це, в першу чергу, тарілка різноманітних культур, де зустрічаються люди з усього світу, щоб поділитися своїми знаннями, досвідом та дружбою. Численні клуби та паби гарантують якісні розваги у привітній обстановці, будь то відкритий, просторий район Ринкової площі або загадкові вузькі алеї Казімєж. Клуби розташовані близько один до одного, тому закріплені веселі гості можуть віддавати цілі вечори для вивчення нових місць. Культурні, музичні та кінофестивали, багато з яких організовуються студентами, також оживляють місто.

Розташування

  • Kraków

    ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków,, , Kraków

Запитання