
Ghent University - Faculty of Bioscience Engineering
Міжнародний магістр наук про ґрунти та глобальні зміниGhent, Бельгія
ТРИВАЛІСТЬ
2 Years
МОВИ
Англійська
ТЕМП
Денне навчання
КІНЕЦЬ ТЕРМІНУ НАДАННЯ ЗАЯВ
Кінцевий термін подання заявки
НАЙРАНІША ДАТА ПОЧАТКУ
Sep 2025
ПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ
EUR 4 500 / per year *
ФОРМАТ НАВЧАННЯ
На кампусі
* Європейські студенти: 4500 євро | Студенти, які не є європейцями: 9000 євро
Введення
Підвищений тиск населення, індустріалізація та інтенсивне використання земель спричиняють виснаження природних ресурсів та обмежують продуктивність земель щодо таких її функцій, як виробництво біомаси, поглинання вуглецю, очищення води тощо. Додаткові наслідки зміни клімату та вищезгадані аспекти глобальних змін впливають на здатність ґрунтів до регенерації і навіть можуть спричинити деградацію ґрунтів.
На кону майбутня здатність ґрунтів підтримувати (людське) життя . Розроблено програми захисту навколишнього середовища та підвищення стійкості екосистем. Розроблено та впроваджено численні директиви щодо реагування ґрунту на зовнішній тиск . Велика кількість наукових знань доступна, але розпорошена через спеціалізацію дослідницьких груп, що ускладнює виконання студентами цілеспрямованої навчальної програми щодо ґрунтів та глобальних змін у будь -якому окремому університеті.
Програма Міжнародного магістра наук про ґрунти та глобальні зміни (IMSOGLO) спрямована на навчання знанням, інструментам, технологіям та застосуванням у контексті ґрунтів та глобальних змін шляхом об’єднання досвіду дослідницьких груп у 4 відомих університетах ЄС:
- Гентський університет;
- Університет природних ресурсів та наук про життя (Відень);
- Геттінгенський університет;
- Орхуський університет.
Результати навчання
Випускники зможуть:
- виконувати на просунутому рівні фізику ґрунту, біогеохімію ґрунту, інформаційні системи земель, метеорологію та кліматологію;
- розуміти еволюцію ґрунтових (агро-/лісових/природних) екосистем за природних умов та впливу людини у зв'язку з глобальними змінами;
- охарактеризувати ґрунт і може перевести це на якість ґрунту та оцінити відношення до природних та антропогенних факторів;
- проводити польові роботи (обстеження ґрунту, опис ґрунтового пробу, відбір проб ґрунту), інтерпретувати аналітичні дані, класифікувати ґрунти, а також керувати та інтерпретувати наявні геопросторові (ґрунтові) дані;
- самостійно планувати та виконувати цільові експерименти чи моделювання та критично оцінювати зібрані дані;
- володіти цілісним розумінням взаємодій та процесів в агроекосистемах та природних екосистемах, використовуючи статистичні інструменти та передові (геопросторові) інформаційно-моделюючі методи;
- діяти з точки зору дослідників: креативність, точність, критичне осмислення, допитливість, обґрунтування вибору на основі наукових критеріїв;
- інтегрувати та поширювати набуті знання на інноваційні рішення, знаючи межі власних компетенцій;
- брати участь у міждисциплінарних групах та очолювати їх для розробки стійких екологічних рішень на місцевому, регіональному та глобальному рівнях;
- володіти кваліфікацією для працевлаштування у приватних та державних компаніях та організаціях, де потрібна висока кваліфікація з управління ґрунтом;
- повідомляти усно та письмово, словами та графіками, за власною дисципліною, експертам та широкій громадськості.
Структура
Ця дворічна програма містить 120 кредитних одиниць ECTS і має два варіанти спеціалізації по 90 ECTS:
- Спеціалізація "Біогеохімія ґрунту та глобальні зміни" організовується Гентським університетом, Університетом природних ресурсів та наук про життя у Відні та Геттінгенським університетом та дає спільний диплом магістра, виданий цими 3 університетами.
- Спеціалізація "Фізичні земельні ресурси та глобальні зміни" організовується Гентським університетом та Орхуським університетом і веде до спільного диплома магістра, виданого цими 2 університетами.
Обидві спеціалізації мають спільний вступний модуль «Основи ґрунту» в Гентському університеті (перший семестр, 30 ECTS, що включає спільну грунтовку) та спільну літню діяльність наприкінці другого семестру.
Курси та місцезнаходження протягом другого та третього семестру залежать від обраної спеціалізації. Студенти проходять обов’язкові курси та обирають кількість відповідних курсів загалом до 30 ECTS за семестр.
Магістерська дисертація виконується в одному з університетів, що організовують спеціалізацію, за спільного керівництва іншого університету. Також можна зробити дипломну роботу спільно з одним із асоційованих партнерів: Спільним дослідницьким центром Європейського Співтовариства або Китайською академією наук (Нанкін).
Вимоги до прийому
Академічні вимоги
- Власник вченого ступеня бакалавра (мінімум 180 кредитів ECTS) з чистих або прикладних наук (наприклад, хімії, біології, геології, фізичної географії, геоекології, цивільної чи сільськогосподарської інженерії, екологічних чи сільськогосподарських наук тощо) або еквівалентного рівня з визнаного університету або інженерного коледжу.
- Потрібні достатні академічні знання (принаймні 40 ECTS) з природничих наук, де природничі науки визначаються як фізика, хімія, математика, екологія, біологія, географія, природознавство та сільськогосподарські науки.
Вимоги до мови
Кандидат повинен володіти англійською мовою. Знання англійської мови можна отримати, надавши сертифікат (не старше 5 років) одного з таких тестів (прогностичні тести TOEFL/IELTS та TOEIC не приймаються):
- TOEFL IBT 90 або TOEFL PBT 577
- Академічний IELTS 6,5 загальний бал з хв. з 6 для письма
- ESOL Cambridge English CAE (Advanced)
- "Мова викладання" не приймається як доказ володіння мовою, за винятком:
- абітурієнти, які мають диплом (середня освіта, вчений ступінь бакалавра, магістр), виданий (визнаною) установою з країни ЄС
- абітурієнти, які здобули ступінь бакалавра та/або магістра у вищому навчальному закладі з єдиною формою навчання англійською мовою.
- абітурієнти, які мають диплом (середня освіта, вчений ступінь бакалавра, магістр), виданий (визнаною) установою з країни ЄС
- абітурієнти, які здобули ступінь бакалавра та/або магістра у вищому навчальному закладі з єдиною формою навчання англійською мовою.
Практична інформація
Чотири академічні та два асоційовані партнери Консорціуму IMSOGLO були спеціально відібрані через їх досвід та вміння проводити курси, необхідні для досягнення результатів навчання. Курси були ретельно переглянуті та відібрані, щоб мінімізувати повторення та дублювання та спиратися на раніше здобуті знання у логічній послідовності. Вимоги до навчання та залучення всіх чотирьох освітніх партнерів є збалансованими та на одному рівні.
Академічні партнери взаємодоповнюють один одного і кожен має певний досвід у біогеохімічних та фізичних аспектах ґрунтів, що зазнають глобальних змін, і, таким чином, можуть забезпечити необхідний міждисциплінарний підхід для охоплення повного ланцюжка:
- Усі університети -партнери працюють над ґрунтами по всьому світу, що корисно для того, щоб надати студентам різноманітні приклади в класі та дозволяє мати багатий вибір у галузях дослідження для дипломних досліджень.
- Орхуський університет має значний профіль у галузі фізики ґрунту та глобальних змін у арктичних та помірних регіонах;
- Університет природних ресурсів та наук про життя (Відень) має сильний профіль у мікробіології ґрунту та потоках парникових газів у помірних та тропічних ґрунтах;
- Геттінгенський університет має сильний профіль у біогеохімії сільськогосподарських та природних ґрунтів помірних та тропічних ґрунтів;
- Гентський університет має сильний профіль у дослідженнях фізичної та хімічної деградації ґрунтів та оптимальне управління грунтовими водами у всьому світі.
Академічні партнери тісно співпрацюють з партнерами, що не мають освіти, як із державного, так і з приватного секторів. Асоційовані партнери мають структурну постійну прихильність до програми, а великі мережі в усіх інститутах -партнерах дозволяють варіанти дисертацій та стажування через спеціальні можливості, пропозиції чи запити.
Можливість отримання стипендії: доступні стипендії Erasmus Mundus
Веб -сайт консорціуму: href = "https://imsoglo.eu
Детальніше : href = "https://www.ugent.be/bw/en/education/master-programmes/imsoglo
Результат програми
Випускники зможуть:
- виконувати на просунутому рівні фізику ґрунту, біогеохімію ґрунту, земельні інформаційні системи, метеорологію та кліматологію.
- розуміти еволюцію ґрунтових (агро-/лісових/природних) екосистем у природних умовах і впливі людини, у зв’язку з глобальними змінами.
- характеризувати ґрунт, і може перенести це на якість ґрунту та оцінити зв’язок із природними та антропогенними факторами.
- проводити польові дослідження (дослідження ґрунту, опис ґрунтового профілю, відбір проб ґрунту), інтерпретувати аналітичні дані, класифікувати ґрунт, а також керувати та інтерпретувати існуючі геопросторові (ґрунтові) дані.
- самостійно планувати та виконувати цільові експерименти чи моделювання та критично оцінювати зібрані дані.
- володіти цілісним розумінням взаємодії та процесів в агроекосистемі та природних екосистемах, використовуючи статистичні інструменти та передові (геопросторові) інформаційні та методи моделювання.
- діяти з точки зору дослідника: креативність, точність, критична рефлексія, допитливість, обґрунтування вибору на основі наукових критеріїв.
- інтегрувати та розширювати набуті знання до інноваційних рішень, знаючи межі власних компетенцій.
- брати участь і керувати міждисциплінарними групами для розробки стійких екологічних рішень на місцевому, регіональному та глобальному рівнях.
- володіти кваліфікацією для працевлаштування в приватних і державних компаніях і організаціях, де потрібен високий рівень знань у сфері управління ґрунтами.
- спілкуватися, усно та письмово, словами та графіками, з власної дисципліни експертам та широкій громадськості.
Галерея
Навчальний план
Структура
Ця дворічна програма містить 120 кредитних одиниць ECTS та має два варіанти спеціалізації по 90 кредитних одиниць ECTS:
- Спеціалізація «Біогеохімія ґрунту та глобальні зміни» організована Гентським університетом, Віденським університетом природних ресурсів та наук про життя та Геттінгенським університетом і завершується спільним дипломом магістра, виданим цими трьома університетами.
- Спеціалізація "Фізичні земельні ресурси та глобальні зміни" організовується Університетом Ґента та Орхуський університетом та веде до спільного диплом магістра, виданий цими двома університетами.
Обидві спеціалізації поділяють вступний модуль ґрунтових основ у Гентському університеті (перший семестр, 30 ECTS, який включає спільну групову подію) та спільну літню діяльність наприкінці другого семестру.
Курси та місця протягом другого та третього семестру залежать від обраної спеціалізації. Студенти слідкують за обов'язковими курсами та обирають кількість відповідних курсів загальним обсягом 30 ECTS за семестр.
Магістерська дисертація виконується в одному з університетів, що організовують спеціалізацію, під спільним керівництвом іншого університету. Також можливо виконувати дисертацію спільно з одним із асоційованих партнерів: Об'єднаним дослідницьким центром Європейського Співтовариства або Китайською академією наук (Нанкін).
Прийом
Стипендії та фінансування
Стипендії Erasmus Mundus
Стипендії ERASMUS Mundus доступні лише для спільних магістерських програм ERASMUS Mundus:
- AquaH - міжнародний магістр наук з управління охороною здоров'я в аквакультурі
- SINReM - міжнародний магістр наук у галузі сталого та інноваційного управління природними ресурсами
- IMETE - міжнародний магістр наук у галузі екологічних технологій та інженерії
- IMRD - міжнародний магістр з розвитку сільської місцевості
Будь ласка, зв'яжіться з університетом для отримання додаткової інформації.
Рейтинги
Рейтинг факультету біонаукової інженерії:
Рейтинг QS: 7 місце (Сільське та лісове господарство)
Шанхайський рейтинг: позиція 13 (сільськогосподарські науки)
Рейтинг Times Higher Education: позиція 47 (науки про життя)
Рейтинг Національного університету Тайваню: позиція 21 (сільськогосподарська наука)
Рейтинг Гентського університету
Шанхайський рейтинг: позиція 84
Рейтинг Times Higher Education: позиція 107
Рейтинг Національного університету Тайваню: позиція 84
Рейтинг QS: 159 позиція
Рейтинг стійкості QS: позиція 58
Карєрні можливості
Студенти з-за меж ЄЕЗ, які прагнуть вийти на бельгійський ринок праці, можуть подати заявку на орієнтаційний рік у Бельгії. Орієнтаційний рік дозволяє студентам продовжити своє перебування в Бельгії на 12 місяців, щоб знайти роботу або відкрити власний бізнес.
Черпайте натхнення на вебсайті «Навчання у Фландрії» або вебсайті Гентського університету.
Ринок праці
Аналіз потреб на початку IMSOGLO показав, що існує суттєва потреба в консультантах із ґрунтів, насамперед у сферах агрономії та забруднення. Існує більша потреба в науковцях, головним чином у сфері зміни землекористування та викидів парникових газів, що переконливо доводить необхідність і актуальність для сфери програми: ґрунти та глобальні зміни. Аналіз випускників попередніх магістерських програм показав, що майже 45% випускників працювали в державному секторі, переважно в наукових дослідженнях і частково в освіті. Близько 50% випускників влаштувалися на роботу в консультації, промисловість або сільське господарство/агропромисловість.