Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

Faculty of Law and Business Studies Dr Lazar Vrkatić

Введення

Про факультет

Юридичний факультет доктора Лазара Вркатика є акредитованим вищим навчальним закладом, який пропонує програми для бакалавратів та аспірантів з права, англійської мови, науки про безпеку та злочинність та бізнес-психології. Існує також аспірантура з психотерапії.

119949_pexels-photo-1179804.jpeg

Понад десять років його видатний педагогічний колектив, сучасний підхід до викладання та догляду за студентами створили факультет як провідну незалежну академічну установу країни.

У п'яти навчальних програмах працює понад 100 штатних та заочних професорів та асистентів. Навчальний корпус студентів приблизно 1400, розділений між двома навчальними центрами в Нові-Саді та Ніші. З 2006 року факультет закінчив понад 2000 студентів, і майже половина з них отримали ступінь магістра.

Інструкція відбувається відповідно до Болонської декларації. Ми виховуємо принцип навчання та роботи в малих групах, акцентуючи увагу на практичному застосуванні. Об'єкти в Нові-Саді та Ніші є сучасними та адаптованими до потреб окремих навчальних програм.

Окрім регулярних занять, ми організовуємо різноманітні лекції, форуми та конференції, які приносять велику користь не тільки нашим студентам, але й широкій академічній спільноті. Позакласні заходи зробили факультет форумом для обміну думками, місцем, яке заохочує науковий підхід, бесіду та дискусії з важливих соціальних питань.

На сьогоднішній день факультет опублікував понад сотню підручників, монографій та періодичних видань з суспільствознавства та гуманітарних наук.

Наша особлива увага приділяється догляду за нашими студентами. Наша мета - надати їм освіту вищого рівня, допомогти їм досягти повного потенціалу та найкращим чином підготуватися до майбутньої кар’єри.

Історія

Юридичний факультет доктора Лазара Вркатика розпочав свою роботу 1 жовтня 2006 року в будівлі колишньої Приватної Банки AD в Нові-Саді - на розі вулиць Мілетича та Гркоцкольської. Ідея професора Вркатича полягала в тому, що авторитетна установа може розміщуватися лише в будівлі, яка буде справедливою для її цілей та прагнень. Вибір припав на одну з найкращих необарокових будівель Нові-Сада. Спочатку було орендовано лише ліве, що виходить на вулицю Грскоскольської, але, оскільки кількість студентів збільшувалася, через два роки це було розширено, щоб зайняти всю будівлю.

Ліцензії на заняття освітою видав Провінційний секретаріат з питань науки та освіти. Різні навчальні програми - право, психологія бізнесу, управління бізнесом, управління корпоративною та цивільною безпекою та англійська мова - всі отримали ліцензії. Однак, оскільки вони діяли лише до акредитації, факультет з самого початку зосереджувався на досягненні якості, стандартів та рівнів викладання, передбачених Законом про вищу освіту. Зусилля незабаром дали бажані результати. 12 квітня 2008 року Комісія з питань акредитації та забезпечення якості видала сертифікат про акредитацію, що зробило факультет першим приватним вищим навчальним закладом в Сербії, який виконав усі вимоги щодо технічних, академічних та кадрових стандартів. Після акредитації як інституту було також надано схвалення для всіх навчальних програм на рівні бакалаврату та аспірантури.

119950_pexels-photo-1925536.jpeg

Викладання також проходило поза штаб-квартирою факультету: у Ніші, де здавали будинок в оренду. Вулиця Генерала Мілько Лесяніна 17 розташована в центрі міста. Паралельно з Нові-Садом готувалася підготовка до акредитації вищого навчального закладу в Ніші, який також був акредитований як перший подібний в країні.

Основна ідея засновника, професора Вркатича, полягала в тому, щоб забезпечити, що успішні керівники будуть винагороджені за їх зусилля, тим самим стимулюючи їх до подальших зусиль, а інших заохочуватимуть бачити, що отримання знань є корисним, бажаним і може бути вигідним. Одночасно була створена система нагородження для приїжджих першокурсників, тобто студентів із відмінною середньошкільною програмою, які вирішили записатись на факультет, та інших, які приїжджають із прийомних будинків чи дитячих будинків. Професор Вркатич вважав, що це свідчить про те, що факультет оцінив попередню роботу та відданість студентів, які намагалися досягти успіхів навіть у середній школі.

Після трагічної загибелі професора Вркатика в червні 2008 року його родина вирішила створити фундамент на його ім'я, який би продовжував його піонерську місію, зберігав пам’ять про його діяльність академіка та педагога, і перш за все шанував його людство. Фонд професора доктора Лазара Вркатика сьогодні присуджує три типи стипендій: перша для найкращих випускників середньої школи, друга для найкращих студентів факультету та третя для кращих випускників Республіки Сербія у галузі філософії. Наміром Фонду є пропаганда ідеалів професора Вркатика, включаючи його віру в великий інтелектуальний та пізнавальний потенціал молоді завдяки їх роботі в освіті та навчанні, заохочуючи знання та дослідження як спосіб особистого вдосконалення та сприяння більш широкому соціальному та гуманітарному характеру зусилля. Сертифікати стипендій традиційно вручаються в День факультету, 12 лютого.

119948_pexels-photo-1122865.jpeg

Оскільки Закон про вищу освіту передбачає повторну акредитацію кожні п’ять років, 21 липня 2013 року факультет юридичних і бізнес-досліджень доктора Лазара Вркатіча став першим переакредитованим закладом в Сербії, отримавши повний "новий вигляд". А саме, на початку 2011 року виникла можливість, яку не можна було пропустити: факультет відповів на пропозицію банку «Інтеса» придбати будівлю за адресою Булевар 76 Освободження, тому літній семестр 2010/2011 навчального року розпочався у нова, добре обладнана будівля.

Факультет діяв як незалежний вищий навчальний заклад до 2014 року, коли було вирішено інтегрувати його до Союзного університету в Белграді. Користь була взаємною - університет вітав престижну та авторитетну установу, а факультет подолав адміністративні проблеми, пов’язані з його назвою.

Під час циклу повторної акредитації (2013-2015 рр.) Комісія з питань акредитації та забезпечення якості видала сертифікати на бакалаврські та випускні курси за такими навчальними програмами: право, психологія бізнесу, англійська мова та наука про безпеку та злочинність; -акредитована під новою назвою (раніше Корпоративна та цивільна безпека). Економіка бізнесу та психотерапія були акредитовані пізніше і підлягають повторній акредитації після закінчення п'ятирічного періоду.

Також готувалася підготовка до акредитації науково-дослідної діяльності. Виконавши критерії та умови, передбачені Правилами оцінювання науково-дослідної роботи, 10 березня 2015 року Комітет з акредитації науково-дослідних організацій Республіки Сербія затвердив факультет для науково-дослідної роботи в галузі суспільних та гуманітарних наук, зокрема - Право, психологія, економіка та англійська мова.

Протягом десяти років свого існування 2 006 студентів закінчили ступінь бакалавра, з них 891 здобули ступінь магістратури. Факультет залишається в тісному контакті з більшістю з них, допомагаючи їм будувати успішні професійні напрями. Факультет приєднався до програми «Перший шанс» Національної служби зайнятості, яка дає можливість найбільш успішним студентам отримати початковий досвід роботи в закладі, в якому вони закінчили навчання.

За свій внесок у співтовариство у галузі освіти та соціальної діяльності загалом факультет юридичних та бізнес-досліджень доктора Лазара Вркатіча отримав багато нагород, серед них Статут капітана Мізи Анастасіевич, премію Любомира Люба Стожича, Почесну грамоту від Національного банку Сербії та ін.

Нарешті, розмірковуючи про перші десять років свого існування, юридичний і бізнес-факультет доктора Лазара Вркатика не вважає, що він досяг кінця свого шляху "per Aspera ad Astra". Навпаки, їй доведеться зіткнутися з багатьма викликами, які попереду, але впевнені у своїй здатності подолати їх і в тому дусі, який керував цим досі.

Розташування

  • Novi Sad

    Bulevar oslobođenja 76, 21000, Novi Sad

  • Niš

    Vojvode Mišića 48, 18000, Niš

    Запитання