
Магістр з біоінформатики
Aarhus, Данія
ТРИВАЛІСТЬ
4 Semesters
МОВИ
Англійська
ТЕМП
Денне навчання
КІНЕЦЬ ТЕРМІНУ НАДАННЯ ЗАЯВ
Кінцевий термін подання заявки
НАЙРАНІША ДАТА ПОЧАТКУ
Aug 2025
ПЛАТА ЗА НАВЧАННЯ
EUR 16 300 / per year *
ФОРМАТ НАВЧАННЯ
На кампусі
* для студентів з країн, що не входять до ЄС/ЄЕЗ
Введення
Біоінформатика - це синтез біології, статистики та комп'ютерних наук, який фокусується на розробці та застосуванні обчислювальних рішень для аналізу та обробки біологічних та біомедичних даних. Сфера біоінформатики відіграє ключову роль у сучасній біології та біомедицині, де збір та аналіз великих масивів даних є надзвичайно важливим. Щоб вирішувати проблеми великих даних у сучасній біології та біомедицині, біоінформатик повинен поєднувати практичні та теоретичні навички статистичного моделювання, аналізу даних та комп'ютерного програмування з глибокими знаннями біології та біомедицини - мережею компетенцій, які студенти отримають під час дворічної магістерської програми з біоінформатики в Орхуському університеті.
Програма MSc in Bioinformatics відкрита для всіх студентів, які мають ступінь бакалавра в галузі природничих, технічних або медичних наук зі значним вмістом математичних, біологічних та/або обчислювальних дисциплін, таких як біоінформатика, біологія, молекулярна біологія, молекулярна медицина, математика, статистика або комп'ютерні науки. Студенти програми ознайомляться з багатьма темами біоінформатики через лекції, проекти та вправи; вони спеціалізуватимуться на біоінформатиці під час написання дипломної роботи, а також набудуть загальних компетенцій в аналізі даних та комп'ютерному програмуванні.
Пошук рішень
Біоінформатика відіграє ключову роль у сучасній біології та біомедицині - галузях, де збір та аналіз великих масивів даних є надзвичайно важливим. Щоб вирішувати проблеми великих даних у сучасній біології та біомедицині, біоінформатик повинен поєднувати практичні та теоретичні навички статистичного моделювання та комп'ютерного програмування з глибокими знаннями в галузі біології та біомедицини. Ця програма дає студентам необхідні навички для вирішення цих проблем.
На викладання значною мірою впливають інноваційні дослідження в галузі біоінформатики в Орхуському університеті, де всі викладачі також є активними дослідниками. АУ має потужні дослідницькі групи в багатьох галузях біоінформатики, включаючи еволюційну біоінформатику (вивчення того, як і яким чином геноми або спадковий матеріал в організмах розвиваються з плином часу) та медичну біоінформатику (вивчення кореляцій між захворюваннями та генетичними факторами).
Профіль кар'єри
Магістерська програма з біоінформатики є одночасно практичною та дослідницько-орієнтованою. Він відображає інтереси бізнес-спільноти, науково-дослідних установ та державного сектору. Студенти отримують навички розробки та застосування обчислювальних рішень для аналізу та обробки систем з великим обсягом даних загалом та біологічних і біомедичних систем зокрема. Таким чином, випускники мають всі шанси знайти роботу в якості фахівців з біоінформатики в біотехнологічній або біомедичній галузі, або в інших сферах, де необхідний комп'ютерний аналіз великих обсягів даних. Вони також привабливі для ІТ-індустрії як розробники програмного забезпечення.
Вимоги до вступу
Студенти, які здобули ступінь бакалавра, можуть вступати на магістерську програму з біоінформатики:
- Ступінь бакалавра в галузі біоінформатики, комп'ютерних наук, інформаційних технологій, комп'ютерної інженерії, математики, статистики, науки про дані, біології, молекулярної біології, молекулярної медицини, агробіології, біотехнологій, хімії, медичної хімії або нанонаук, отриманий в данському університеті.
- Ступінь бакалавра з фізики з додатковими курсами (15 ECTS) з комп'ютерних наук або когнітивних наук з додатковими курсами (15 ECTS) з біології або молекулярної біології, отриманий в данському університеті.
Наступні інші ступені можуть забезпечити вступ на магістерську програму з біоінформатики:
- Ступінь бакалавра, що містить базові елементи з математики та статистики мінімум. 15 кредитів ECTS, і додатково з елементами базових дисциплін з інформатики, молекулярної біології та генетики або біоінформатики мінімум. 15 кредитів ECTS дають право на вступ до магістратури, якщо вони також містять додаткові предметні елементи обсягом не менше 60 кредитів ECTS принаймні в одній з предметних областей (статистика, комп'ютерні науки, молекулярна біологія та генетика або біоінформатика).
- Інші кваліфікації можуть забезпечити вступ до магістратури за умови, що університет оцінить, що їх рівень, обсяг і зміст відповідають вищезазначеним ступеням.
У зв'язку з можливим вступом можуть бути встановлені додаткові вимоги щодо складу освітньої програми.
Мовні вимоги
Оскільки англійська мова є мовою викладання всіх предметів, всі абітурієнти повинні надати докази свого володіння англійською мовою.
Критерії відбору
Оскільки на магістерську програму щороку приймається лише обмежена кількість студентів, виконання вступних вимог саме по собі не гарантує зарахування на програму.
Розподіл студентських місць базується на загальній оцінці. Оцінюючи кваліфікованих абітурієнтів, приймальна комісія оцінює абітурієнтів на основі наступних критеріїв:
Освітній досвід
- Загальний рівень освіти - бакалавр
- Оцінки, отримані на відповідних курсах*.
- Відповідні курси* (вимірюються в кредитних одиницях), включені до вашого ступеня бакалавра
*Відповідні курси включають основні курси з математики, теорії ймовірностей, статистики, програмування та алгоритмів, а також молекулярної біології та генетики.
Будь ласка, зверніть увагу, що оцінки, отримані після подачі заявки, не можуть бути враховані при оцінюванні рівня знань.
Приймальна комісія оцінює кожного абітурієнта на основі інформації, наданої в дипломах, транскриптах та описах курсів.
Структура програми
Завдяки поєднанню двох спеціалізацій, вибіркових курсів та проектів, існує багато способів структурувати вашу магістерську програму з біоінформатики. Всі студенти повинні виконати дисертацію на 30 ECTS та проект на 10 ECTS. Всі студенти також повинні пройти обов'язковий курс з обчислювального мислення або молекулярної еволюції, залежно від їхньої підготовки. Обов'язковий курс може бути частиною спеціалізації, що дає можливість мати ще один курс за вибором. Проект на 10 ECTS може бути запланований на будь-який семестр, що дає можливість навчатися за кордоном протягом третього семестру.
1 семестр
- Спеціалізація 1
- Спеціалізація 2
- Обов'язковий курс
2 Семестр
- Спеціалізація 1
- Спеціалізація 2
- Курс за вибором
3 Семестр
- Курс за вибором
- Проект
4 Семестр
Дисертація
Спеціалізації
- Алгоритми та програмування
- Машинне навчання та наука про дані
- Молекулярна еволюція та геноміка
Форми навчання
В Орхуському університеті ви перебуваєте в тісному контакті з дослідниками, що рідко трапляється в інших університетах. Двері до кабінету викладача завжди відчинені, якщо вам потрібні роз'яснення навчального матеріалу, і ви можете ставити запитання на лекціях та під час вправ. Ми висуваємо високі вимоги до ваших академічних навичок та самостійності. Натомість ви отримуєте значні переваги у вигляді академічних викликів та наукових знань на додаток до широких компетенцій.
Викладання в університеті зосереджене на самостійності, критичному мисленні та співпраці. Частково навчання відбувається у формі лекцій, які представляють матеріал під новим кутом зору порівняно з підручниками. Теоретичні та практичні заняття відбуваються в малих групах, де ви поглиблено вивчаєте відповідні питання. Більшість студентів-біоінформатиків також витрачають певний час на проектну роботу в малих групах, пов'язану з використанням або розробкою інструментів біоінформатики.
Різноманітні форми навчання, співпраця в групах та можливість тісного наукового діалогу з дослідниками надають вам загальні компетенції, які користуються великим попитом на світовому ринку праці. Ці компетенції включають абстрактне, критичне та незалежне мислення, аналітичні навички та стратегічне планування. Ви можете використовувати ці навички в багатьох контекстах - навіть на роботах, для яких ви не знали, що маєте відповідну кваліфікацію.
1 семестр
- Вибіркові курси (20 ECTS)
- Обчислювальне мислення в біоінформатиці або еволюційне мислення (10 ECTS)
2 семестр
Вибіркові курси (30 ECTS)
3 семестр
- Вибіркові курси (20 ECTS)
- Проекти з біоінформатики (10 ECTS)
4 семестр
Магістерська дисертація з біоінформатики (30 ECTS)
Познайомтеся з нашими студентами
Сімон Грунд Сьоренсен, студент магістратури з біоінформатики, бакалавр з молекулярної медицини
Моя магістерська програма з біоінформатики може бути використана для досліджень у багатьох галузях біології, медицини та генетики. Я особливо цікавлюся медичною галуззю, і мене захоплює прогрес, якого ми можемо досягти в діагностиці та лікуванні, коли використовуємо великі масиви біологічних даних, програмування та статистичні методи в поєднанні з медичними знаннями та біологічними кореляціями.
Клара Альбінана, Студентка магістратури з біоінформатики, бакалавр біотехнології Політехнічного університету Валенсії, Іспанія
Щоб завершити цю програму, ви вивчаєте курси з різних галузей біоінформатики, наприклад, розробку алгоритмів, популяційну геноміку або статистичне моделювання. Як студенти, так і викладачі мають дуже різноманітний досвід, серед них є люди з комп'ютерних наук, математики/статистики чи біології. Мені особливо сподобалося вивчати теми, які, як людині з біології, були поза зоною мого комфорту, такі як машинне навчання або наука про дані. Я також брав участь у різних проектах з біоінформатики, як індивідуальних дослідницьких проектах, де ви можете бути більш автономними. Це чудова можливість розширити свої інтереси, які виходять за рамки навчальної програми, під наставництвом професора.
Профіль компетенції
Отримавши ступінь магістра з біоінформатики, ви матимете такі компетенції:
- Ви володієте загальними знаннями з біоінформатики та детальними знаннями ключових дисциплін, методологій, теорій та концепцій в рамках біоінформатики.
- Ви зможете самостійно планувати, управляти та реалізовувати проекти і застосовувати результати в науково обґрунтованих процесах прийняття рішень.
- Ви можете оцінити застосовність і доцільність теоретичних, експериментальних і практичних методологій для аналізу і вирішення наукових питань і проблем.
- Ви можете самостійно та критично структурувати власний розвиток компетенцій.
- Ви здатні систематично та критично ознайомлюватися з новими предметними областями.
- Ви можете донести академічні питання та проблеми як до наукової, так і до широкої аудиторії.
- Ви можете конструктивно співпрацювати на науковій основі для вирішення предметних питань.
Профіль роботи
Орхуський університет готує випускників з біоінформатики для регіонального, національного та міжнародного ринків праці. Випускники біоінформатики знаходять роботу в широкому спектрі галузей та установ, зокрема, у сфері досліджень, розробок та консалтингу. Випускники біоінформатики працевлаштовуються на робочі місця, що вимагають біоінформатичних компетенцій, починаючи від консультування та аналізу, адміністрування та експлуатації біоінформатичних та ІТ-систем і закінчуючи розробкою ІТ-рішень у біотехнологічному та біомедичному секторах. Крім того, багато випускників біоінформатики працюють консультантами та розробниками програмного забезпечення в ІТ-індустрії.
Галерея
Прийом
Навчальний план
Завдяки поєднанню двох спеціалізацій, курсів за вибором і проектів існує багато способів структурувати вашу магістерську програму з біоінформатики. Усі студенти повинні виконати 30 ECTS дипломних робіт і 10 ECTS проектів. Усі студенти також повинні пройти обов’язковий курс з обчислювального мислення або молекулярної еволюції залежно від свого походження. Обов'язковий курс може бути частиною спеціалізації, що дає можливість мати ще один курс за вибором. Проект 10 ECTS можна запланувати на будь-який семестр, що дає можливість навчатися за кордоном протягом третього семестру.
1 Семестр
- Спеціалізація 1
- Спеціалізація 2
- Обов'язковий курс
2 Семестр
- Спеціалізація 1
- Спеціалізація 2
- Вибрав курс
3 Семестр
- Вибрав курс
- Проект
4 Семестр
- Дисертація
Спеціалізації
- Алгоритми та програмування
- Машинне навчання та наука даних
- Молекулярна еволюція та геноміка
Форми навчання
В Орхуському університеті ви перебуваєте в тісному контакті з дослідниками таким чином, який ви рідко відчуваєте в інших університетах. Двері до кабінету професора завжди відкриті, якщо вам потрібно уточнити навчальний матеріал, і ви можете задати питання на лекціях і під час вправ. Ми висуваємо високі вимоги до ваших академічних навичок і незалежності. Натомість ви отримуєте значні переваги у формі академічних проблем і наукових знань, на додаток до широких компетенцій.
Навчання в університеті зосереджено на незалежності, критичному мисленні та співпраці. Частина викладання проходить у формі лекцій, які вводять новий ракурс матеріалу порівняно з підручниками. Теоретичні та практичні заняття відбуваються в невеликих групах, де ви поглиблено вивчаєте відповідні питання. Більшість студентів, які вивчають біоінформатику, також витрачають певний час на проектну роботу в малих групах у зв’язку з використанням або розробкою інструментів біоінформатики.
Різноманітні форми навчання, співпраця в групах і можливість тісного наукового діалогу з дослідниками надають вам загальні компетенції, які користуються великим попитом на світовому ринку праці. Ці компетенції включають абстрактне, критичне та незалежне мислення, аналітичні навички та стратегічне планування. Ви можете використовувати ці навички в багатьох контекстах – навіть у роботах, на які ви не знали, що маєте кваліфікацію.
1 семестр
- Курси за вибором (20 ECTS)
- Обчислювальне мислення в біоінформатиці або еволюційне мислення (10 ECTS)
2 семестр
- Курси за вибором (30 ECTS)
3 семестр
- Курси за вибором (20 ECTS)
- Проекти з біоінформатики (10 ECTS)
4 семестр
- Магістерська робота з біоінформатики (30 ECTS)
Результат програми
Маючи ступінь магістра з біоінформатики, ви маєте такі компетенції:
- Ви маєте загальні знання про біоінформатику та детальні знання про ключові дисципліни, методології, теорії та концепції біоінформатики.
- Ви можете самостійно планувати, керувати та реалізовувати проекти та застосовувати результати в науково значущих процесах прийняття рішень.
- Ви можете оцінити застосовність і відповідність теоретичних, експериментальних і практичних методологій для аналізу і вирішення наукових питань і проблем.
- Ви можете структурувати свій власний розвиток компетенцій незалежно та критично.
- Ви здатні систематично та критично знайомитися з новими предметними областями.
- Ви можете доносити академічні питання та проблеми як до наукової, так і до загальної аудиторії.
- Ви можете конструктивно співпрацювати на науковій основі для вирішення предметних питань.
Плата за навчання програми
Карєрні можливості
Програма магістра в галузі біоінформатики є як практичною, так і дослідницькою. Він відображає інтереси бізнес-спільноти, науково-дослідних установ та державного сектору. Студенти отримують навички в рамках розробки та застосування обчислювальних рішень для аналізу та обробки систем із інтенсивним об’ємом даних у цілому та біологічних та біомедичних систем зокрема. Таким чином, випускники мають надзвичайно хороші можливості для працевлаштування спеціалістами з біоінформатики в біотехнологіях чи біомедичній промисловості, або в інших сферах, де необхідний обчислювальний аналіз великих обсягів даних. Вони також привабливі для ІТ-індустрії як розробники програмного забезпечення.