Mamaself+

Введення

Прочитайте офіційний опис

Консорціум із шести університетів

Консорціум Mamaself включає 6 первинних європейських університетів у галузі матеріалів матеріалів, інженерної фізики, хімії:

 • Університет Ренна 1, Франція,
 • Університет Монпельє, Франція,
 • Technische Universität of München (TUM), Німеччина,
 • Університет Людвіга Максиміліана в Мюнхені (LMU), Німеччина,
 • Університет Торіно, Італія,
 • Університет Адама Міцкевича, Польща.

Партнери мають великий досвід роботи з матеріалознавством та тривалу співпрацю з великими масштабами. Вони розташовані в культурних та історично багатих європейських містах. Завдяки повній інтеграції викладання та наукових досліджень університетам консорціуму вдалося об'єднати різні спеціалізації в унікальну курсову програму.

Університет Ренна 1

Університет Ренна1, походження якого починається з середнього віку, був заснований за новим статусом у 1969 році як державний університет. Університет Ренна 1 розташований у Франції (Бретані) на крайньому заході континентальної Європи.

Науковий кампус у багатодисциплінарному університеті

МАМАСЕЛЬФ, європейський магістр матеріалознавства

Університет Ренн 1 - сильно багатодисциплінарний університет, що складається з чотирьох основних наукових напрямів:

 • Математика та ІКТ (Інформаційні та комунікаційні науки)
 • Науки про життя та здоров'я,
 • Матеріальні науки,
 • Гуманітарні та соціальні науки

В даний час університет приймає близько 30 000 студентів (у тому числі близько 4500 іноземних студентів), а також понад 2000 осіб, які продовжують навчання, в оточенні 1600 викладачів та штатних дослідників та близько 950 адміністративно-технічного персоналу.

Університет Ренн1 знаходиться лише за півтори години від Парижа і за годину від престижних місць, таких як Мон Сен-Мішель або Сен-Мало. Опираючись на наші активи та прагнучи брати участь у інноваціях та знаннях 21 століття, одним із наших головних пріоритетів є створення яскравого міжнародного університету.

Науковий університет Ренна охоплює всі основні науково-технічні галузі.

Науковий містечко, зелений кампус Больє, де проходить курс Мама, знаходиться в місті.

Міжнародний

Університет Ренна 1 проводить динамічну політику міжнародних відносин. Постійний розвиток міжнародних курсів та наукова співпраця дозволили досягти видатних результатів.

На рівні викладання ми пропонуємо ступеня, що викладаються виключно англійською мовою: ступінь магістра, подвійний ступінь з міжнародними партнерами та тренінги поза межами університету.

Наше наукове співробітництво включає 17 міжнародних асоційованих лабораторій (LIAs) та міжнародних дослідницьких груп (GDRI) спільно з Національним центром наукових досліджень (CNRS) або Французьким національним інститутом здоров'я та медичних досліджень (INSERM).

Численні студенти, випускники та виїзні студенти, викладачі та дослідники з усього світу, окрім нашого зобов'язання щодо підвищення мобільності для непедагогічного персоналу, характеризують глобальну мережу Université de Rennes 1. UR1 бере участь у 180 двосторонніх контрактах програми Erasmus .

Політика Université де Ренні 1 є проведення Excellen т фундаментальних і міждисциплінарних досліджень науково-технічної доцільності, сприяючи появі інноваційних і ризикованих проекти і забезпечення сучасного обладнання та сприянням трансдисциплінарних адресами researchto основних поточні і майбутні проблем суспільства.

Дослідження в університеті Ренн1

Університет Ренн 1 є головним центром багатодисциплінарних досліджень, відомим як на національному, так і міжнародному рівні та частиною міжнародного наукового співтовариства.

Дослідження, проведені в Університеті де Ренн 1, відоме як на національному, так і на міжнародному рівні в різних областях. Якщо назвати лише декілька, його кафедри з математики та хімії входять у рейтинг Шанхая відповідно 150 та 200, в той час як науки про Землю описуються в рейтингу 200 за якістю QS.

Майже всі його 1600 факультетів та науковців, а також близько. 1100 аспірантів зібрані в 32 науково-дослідні підрозділи / лабораторії, котировані престижними національними науково-дослідними органами.

Університет Монпельє

Історія

Інститут хімії, створений у 1879 році, став Еколе Національним прийомом хімії Монпельє в 1941 р. У Монпельє вже був давно створений медичний коледж і Фармацевтична школа, але також шановане Королівське товариство наук, створене в 1706 р. У 1810 р. , факультет наук розпочав роботу з семи кафедр: математики, астрономії, фізики, хімії, зоології, ботаніки та мінералогії.

У 1964 році факультет залишив центр Монпельє, щоб оселитися в кампусі на 30 гектарах на північ від міста, на якому було побудовано 146 000 м2 будівель для викладання та досліджень.

Університет Монпельє (називається Université des Sciences

Інститут Чарльза Герхардта Монпельє

Інститут Хімі Молелера та де Матеро, Інститут Чарльза Герхардта Монпельє (МКГМ) був заснований 1 січня 2007 року. Як головний актор полюсу з хімії (Pôle Chimie Balard) на місці Монпельє. Амбіція МКГМ полягає в тому, щоб представити центр передового досвіду в галузі досліджень, освіти та трансферу технологій у галузі молекулярної та хімії матеріалів.

Інститут об'єднує досвід хіміків, фізиків та фармацевтів у восьми колективах, відомих у галузі молекулярного, макромолекулярного та неорганічного синтезу, твердотільної хімії, матеріалознавства, теорії та моделювання, каталізу, генерації та зберігання енергії, електроніки та охорона здоров'я.

Міжнародний

Університет Монпельє приймає 2332 міжнародних студентів з усіх куточків світу, особливо з Європи та Середземноморського регіону. Крім того, Університет Монпельє фігурує в престижному рейтингу Шангаї і знаходиться серед десяти найкращих французьких університетів.

Університет Монпельє активно бере участь у різноманітних міжнародних проектах у різних рамках. UM2 також має величезний досвід програми Erasmus. Це передбачає функціонуючу інфраструктуру для прийому послуг, пропонованих іноземним студентам. UM2 став одним з найвищих пріоритетів університету розвиток Еразма Мундуса та пов'язаних з ним програм.

Technische Universität München (TUM)

Університет Technische Universität München вперше побачив світ у 1868 році у формі незалежної «Королівської політехніки». Як заявив у своєму інавгураційному зверненні перший ректор Карл Макс фон Баурнфейнд, заклад був заснований для того, щоб "принести життєві іскри науки, що впливають на технологію". З часу заснування Technische Universität München здобув собі міжнародну репутацію у багатьох сферах: ми можемо з гордістю зазначити, що низка лауреатів Нобелівської премії походить з нашого університету.

Університет Technische Universität München займає унікальну позицію в Європі з точки зору вибору областей, які він пропонує. Курси охоплюють усі галузі природничих та технічних наук, а також медицину та науки про життя.

Навчальні програми Technische Universität München включають 26 курсів, що ведуть до німецького диплома, а нещодавно було введено 45 бакалаврських та магістерських курсів.

Університет Людвіга Максиміліана (LMU)

Ludwig-Maximilians-Universität (LMU) Мюнхен користується багатовіковою традицією і сьогодні є одним з найбільш відомих у світі та найсильніших науково-дослідних університетів Німеччини.

Люди приїжджають до ММУ Мюнхен, прагнучи його унікального академічного різноманіття. Його 18 факультетів дають близько 700 професорів та 3000 академічних працівників для досліджень та викладання. Вони пропонують широкий і чітко закріплений спектр можливостей навчання, які охоплюють усі сфери, будь-які гуманітарні та культурологічні науки, право, економіка та соціологія, або медицина та науки.

Наша дослідницька статистика говорить сама за себе: ЛМУ Мюнхен є частиною 24 Центрів спільних досліджень, що фінансуються Німецьким дослідницьким фондом (DFG) і є приймаючим університетом з 13 з них. Він також приймає 12 дослідницьких навчальних груп DFG та три міжнародні докторські програми в рамках Елітної мережі Баварії. Він залучає додаткові 120 мільйонів євро на рік за межами фінансування та активно бере участь у національних та міжнародних ініціативах фінансування. Все це свідчить про те, чому ЛМУ Мюнхен регулярно отримує найкращі оцінки в національних та міжнародних рейтингах.

Оскільки програми, доступні в 150 предметах, у багатьох поєднаннях, ми маємо запропонувати надзвичайно широкий спектр курсів. Близько 47 000 студентів, 16 відсотків яких приїжджають до нас з-за кордону, зараз користуються цими можливостями. Вони розглядають свої дослідження як інвестицію в майбутнє, стартовий майданчик для подальшої кар’єри. Ми вкладаємо свою віру в уяву, відкритий розум та творчий інтелект.

Університет Торіно

З 65 000 студентів, 4000 професорів та персоналу, 4000 аспірантів та докторантів, 120 будівель у різних районах Туріну та в ключових пунктах регіону П'ємонт, Університет Туріна може справді претендувати на своєрідне місто місто, що сприяє розвитку культури, генеруючи наукові дослідження, інновації, навчання та зайнятість. Маючи шістсотлітню традицію та багатий актив сучасних ресурсів, Університет Турін дотримується своєї місії аж до сьогодні.

Університет має дванадцять шкіл, які охоплюють практично кожну галузь знань, і три з одинадцяти найкращих науково-дослідних центрів країни.

Деякі пропоновані ступені є унікальними в Італії, такі як військова стратегія, біотехнології, реставрація (Венарія), бізнес, спортивні науки. Школа публічної політики та адміністрації, яка виховує наступне покоління менеджерів для міста та регіону.

Університет Торіна, який завжди був авангардом для досліджень, розгалужується на нові, але не менш важливі галузі, такі як сільське господарство та харчова наука, соціальна політика, ІТ, виконавське мистецтво, комунікаційні науки та збереження культурної спадщини. Університет також присвячений просуванню своєї славної традиції досліджень з традиційних предметів, таких як історія, філософія, право, економіка та медицина.

Університет був ключовим гравцем у престижних проектах, таких як «Місто охорони здоров’я та науки». Він дуже зацікавлений мережею музеїв області, починаючи від єгипетського і закінчуючи сучасним мистецтвом. Він веде власні медіа, радіо, телебачення та кінопродукції.

Він також активно працює на міжнародному рівні, підтримуючи партнерські стосунки з Індією, Китаєм та низкою країн, що розвиваються в Азії, Латинській Америці, Східній Європі та Середземномор’ї, та з низкою міжнародних організацій, що діють у регіоні.

Університет Адама Міцкевича

Університет Адама Міцкевича в Познані - найбільша академічна установа в Познані та один із найкращих польських університетів. В даний час його студентське населення складає майже 40 000 студентів та 1 300 кандидатів наук. студенти. Місія університету - просунути знання завдяки високоякісним дослідженням та викладанню у партнерстві з бізнесом, державними службами та розвитком соціальної відповідальності.

Університет постійно розширює та оновлює дослідницькі програми та зміст навчальних програм з особливим акцентом на їх міждисциплінарний та міжнародний характер.

В даний час в університеті працює майже 3000 викладачів, у тому числі 370 професорів, які працюють на посаді, та понад 2200 неадекватних працівників. АМУ включає 15 факультетів, серед яких біологічний, хімічний, фізичний та математичний факультети.

Дуже важливими для розвитку наукових досліджень є два основні науково-дослідні центри: NanoBioMedical Center та Центр передових технологій.

Асоційовані партнери

Консорціум Mamaself має тісні стосунки з партнерськими установами в Європі та за межами Європи. Студенти Mamaself можуть провести свій семестр магістерських робіт (SEM 4) в одній з партнерських установ консорціуму Mamaself. Оскільки всі партнери належать до провідних груп у всьому світі за своєю дисципліною, це є шансом для наших студентів пройти стажування в цих лабораторіях та отримати відмінну тематику досліджень та заходів щодо їх магістерської роботи.

 • Кіотський університет - Японія
 • Токійський технологічний інститут - Японія
 • Інститут Пола Шеррера - Швейцарія
 • Індійський технологічний інститут Мадрас - Індія
 • Корнельський університет - США
 • Університет Коннектикуту - США
 • Південний федеральний університет - Росія
 • Університет Сан-Паулу - Бразилія

Масштабні об'єкти

Консорціум Mamaself тісно пов'язаний з великими масштабами. Ця програма дасть студентам можливість працювати з великими масштабними приміщеннями під час магістерського курсу і таким чином набувати конкретних шуканих компетенцій.

Чому великі засоби масштабу?

Синхротронні променеві лінії є високоефективними інструментами, що дозволяють отримати багатомасштабні та багатозадачні дослідження на матеріалах промислового, а також фундаментального інтересу. Зважаючи на їх стратегічне значення, кожен уряд ЄС передбачає загальний бюджет у розмірі понад 100 мільйонів євро для кожного національного джерела синхротрону. Промисловий попит у цій галузі досить розширений, починаючи від фармацевтики до біотехнологій, від хімії (нафтохімія) до матеріалів (металів, сплавів, пластмас, полімерів, кераміки, склянок тощо), від мікроелектроніки до повітроплавання, від навколишнього середовища до енергії джерела.

Mamaself партнери у великих масштабах

Консорціум розпоряджається різноманітними науково-дослідними проектами стосовно "великих масштабів", а також галузевих партнерств на європейському рівні.

Студенти Mamaself можуть провести свій семестр магістерських робіт (SEM 4) в одній із партнерських установ консорціуму Mamaself, якщо вони обрали суміжну тему.

ILL Гренобль, Франція

Інститут Лау-Ланжевін - це міжнародний науково-дослідний центр на передовій нейтронній науці та техніці. Як світовий провідний центр нейтронної науки, ILL забезпечує вченим дуже високий потік нейтронів, що живлять близько 40 найсучасніших інструментів, які постійно розробляються та вдосконалюються.

Як інститут обслуговування, ILL надає свої можливості та експертизу доступними відвідувачам вчених. Щороку близько 1400 дослідників з понад 40 країн відвідують МЛЛ. Щорічно проводиться понад 800 експериментів, відібраних комітетом з наукового огляду. Дослідження зосереджуються насамперед на фундаментальній науці у різних галузях: фізика конденсованих речовин, хімія, біологія, ядерна фізика та матеріалознавство тощо.

Хоча деякі працюють над конструкціями двигунів, паливом, пластмасами та побутовими виробами, інші розглядають біологічні процеси на клітинному та молекулярному рівні. Тим не менш, інші можуть з’ясовувати фізику, яка може сприяти електронним пристроям майбутнього. ILL може спеціально адаптувати свої нейтронні пучки, щоб дослідити основні процеси, які допомагають пояснити, як виник наш Всесвіт, чому він виглядає таким, яким він є сьогодні, і як він може підтримувати життя.

ILL також тісно співпрацює і на різних рівнях конфіденційності з R

Усі вчені ILL - хіміки, фізики, біологи, кристалографи, фахівці з магнетизму та ядерної фізики - також є фахівцями в галузі нейтронних досліджень та технологій, а їх об'єднане ноу-хау стає доступним для наукового співтовариства.

ILL забезпечує інтенсивні пучки нейтронів до 40 наукових приладів, що охоплюють багато наукових областей в матеріалознавстві. Близько 800 експериментів щороку проводить близько 1400 дослідників фізики твердого тіла, хімії, кристалографії, геології, м'якої речовини або біології.

ESRF Гренобль, Франція

Європейський центр синхротронного випромінювання (ESRF), розташований у м. Гренобль, Франція, є одним з найінтенсивніших джерел синхротронного генерування світла рентгенівських променів, у всьому світі конкуруючи з іншими джерелами синхротронів третього покоління в США (APS) та Японії (Весна-8) . За фінансової підтримки 13 держав-членів та 8 наукових співробітників, ЄФРР дозволяє близько 6500 науковим відвідувачам на рік отримати доступ до 43 ліній, спеціалізованих у одній з таких галузей: наука про тверду конденсовану речовину, прикладне матеріалознавство, інженерія, хімія, наука про м'яку конденсовану речовину, життя наук, структурної біології, медицини, землі та науки, навколишнього середовища, культурної спадщини, методів та інструментарію.

Для матеріалознавчих досліджень такі переважні методи, як дифракція, спектроскопія або візуалізація, досягають надзвичайно високої роздільної здатності та продуктивності завдяки дуже високому блиску та низькій конвергенції синхротронного світлового променя. Це дозволяє високомікрофокусований аналіз або експерименти з ультрашвидким вирішенням часу аж до декількох пікосекунд.

LLB Saclay, Франція

Laboratoire Leon Brillouin (LLB) - французька національна лабораторія, що фінансується Національним центром національної науки (CNRS) та Комісаріатом à l'Energie Atomique (CEA). LLB сприяє використанню розсіювання нейтронів та спектроскопії у фундаментальній та прикладній науці. LLB розробляє та підтримує спектрометри на променевих лініях, встановлених на Orphee, реакторі потужністю 14 МВт-годин в Саклай, який подає потік нейтронів з 1980 року. LLB вітає та допомагає щороку близько 500 відвідувачів, які приїжджають на короткий період для проведення експериментів після того, як їх пропозиції будуть відібрані. LLB також розробляє власні дослідницькі теми. Наукова діяльність в основному розподілена між трьома областями у конденсованій речовині: фізика-хімія, структурні аспекти та фазові переходи матеріалів, магнетизм та надпровідність.

Synchrotron Soleil, Франція

Джерело синхротронного світла SOLEIL - це національний французький синхротрон 3-го покоління, керований в Саклаї CNRS (Національний центр національної науки про науку) та CEA (Commissariat à l'Energie Atomique et aux Energies Alternative). SOLEIL був встановлений на заміну старому французькому синхротронному джерелу світла LURE (Orsay) і поставив свої перші фотони у 2008 році. SOLEIL пропонує дослідникам 32 промені, що охоплюють широкий спектр спектроскопічних методів від інфрачервоного до рентгенівського випромінювання та структурних методів у X -дифракція та дифузія. Основними науковими напрямами є фізика, хімія, матеріалознавство, науки про життя (особливо в кристалографії біологічних макромолекул), земні науки та атмосферні науки.

PSI Villigen, Швейцарія

Інститут Пола Шеррера (PSI) - це багатодисциплінарний науково-дослідний інститут, який належить до Швейцарського федерального інституту технологічних домен та охоплює також ETH Zurich та EPFL. Він був створений у 1988 році. PSI - це багатопрофільний науково-дослідний центр природничих наук та технологій. У національній та міжнародній співпраці з університетами, іншими науково-дослідними інститутами та промисловістю PSI бере активну фізику твердого тіла, матеріалознавство, фізику елементарних частинок, науку про життя, дослідження ядерної та неядерної енергетики та екологію, пов'язану з енергетикою.

PSI - це Лабораторія Користувачів, яка пропонує доступ до своїх засобів дослідникам, приєднаним до багатьох різних установ, і вона працює кількома прискорювачами частинок. Циклотрон 590 МеВ з його попереднім прискорювачем 72 МеВ є одним з них. Станом на 2011 рік, він постачає протонний промінь до 2,2 мА, що є світовим рекордом для таких протонних циклотронів. Він керує комплексом джерела нейтронного розщеплення. Швейцарський джерело світла (SLS), побудований у 2001 році, є синхротронним джерелом світла з накопичувачем електронів 2,4 ГеВ. Це один з найкращих у світі щодо блиску та стабільності електронних променів. Рентгенівський лазер вільного електрона під назвою SwissFEL наразі розробляється і планується розпочати експлуатацію в 2016 році.

Сфери досліджень:

 • Фізика твердих тіл і матеріалознавство
 • Фізика елементарних частинок
 • Науки про життя та медицину
 • Ядерна енергетика та ядерна безпека
 • Без'ядерна енергія
 • Екологія, пов'язана з енергетикою
ФРМ II Мюнхен, Німеччина

Джерело нейтронних досліджень Хайнц Майер-Лейбніц (ФРМ II) є центральним науковим інститутом Technische Universität München (TUM), розміщеним у приміщенні Науково-дослідного центру в Гарчінгу. ФРМ II вступив в експлуатацію користувача в 2005 році і забезпечує нейтрони для науки, промисловості та медицини.

Джерело знаходиться в розпорядженні галузі приблизно 30% часу, що використовується. Сюди входять як галузеві дослідження, що фінансуються державними кошельками, так і контрактними дослідженнями, що фінансуються промисловістю, наприклад, допінг кремнію для напівпровідникової промисловості, виробництво радіоізотопів для ядерної медицини та промисловості, елементарний аналіз та терапія пухлин.

Основна мета роботи реактора - забезпечити високий потік нейтронів. Він не використовується для виробництва електроенергії. Маючи 20 мегават теплової енергії, ФРМ II виробляє лише близько 0,6% теплової енергії, виробленої звичайною атомною електростанцією для виробництва електроенергії. Він має найкраще у світі теплове відношення продуктивності до потоку нейтронів і, таким чином, є одним із найефективніших та найсучасніших джерел нейтронів у світі.

ELETTRA

Елеттра - Сінкротрон Трієст (в Італії) - це багатопрофільний міжнародний науково-дослідний центр, що входить до Науково-дослідного парку області, Національної науково-дослідної лабораторії, спрямованої на зближення досконалості наукових досліджень з передачею технологій ноу-хау.

Elettra спеціалізується на генеруванні високоякісного синхротронного та вільноелектронного лазерного електромагнітного випромінювання та застосуванні його в матеріалознавстві. Він виробляє світло, починаючи від ультрафіолету до рентгенівських променів. Спектральна яскравість, наявна на більшості променів, становить до 1019 фотонів / с / мм2 / мрад2 / 0,1% тертя, а пікова яскравість джерел FEL очікується до 1030 фотонів / с / мм2 / мрад2 / 0,1% телебачення.

Elettra може запропонувати дослідникам 28 променевих ліній, що охоплюють широкий спектр спектроскопій у різних областях наукових досліджень: від хімії до фізики, від твердих матеріалознавства до м'яких речовин та біології.

У цих променевих лініях застосовується кілька експериментальних методів: випромінювання фотоелектронів, візуалізація, розсіювання та дифракція, поглинання / викид / відбиття, літографія.

Завдяки своєму стратегічному географічному положенню, Елеттра залучає багато наукових дослідників з Центральної та Східної Європи як частину первинної мережі науки та технологій Ініціативи Центральної Європи (ЦЕІ).

Розташування

Ренн

Address
University of Rennes 1,
Rue du Thabor

35000 Ренн, Бретані, Франція

Мюнхен

Address
Technische Universität München,
Arcisstraße,21

80333 Мюнхен, Баварія, Німеччина

Турін

Address
University of Torino,
Via Giuseppe Verdi,8

10124 Турін, П'ємонт, Італія

Програми

Курси для топ-менеджерів