Erasmus Mundus - JMD - Nuclear Physics

Введення

Прочитайте офіційний опис

Консорціум

Партнери

Французька частина консорціуму

Університет Кан Нормандія (UNICAEN) , заснований у XV столітті, сьогодні налічує 26000 студентів у різних галузях. Його ключовою рисою в контексті даного проекту є двояка. По-перше, його тісні зв'язки з GANIL. GANIL, в тому числі високо інтенсивна іонообмінна установка SPIRAL2, що будується, є однією з чотирьох найбільших лабораторій у світі, що займаються дослідженнями з використанням іонних пучків. SPIRAL2 доповнюється двома обладнанням передового досвіду (EQUIPEX), спектрометром S3 наступного покоління та експериментальним приміщенням для фізики при низьких енергіях DESIR, обидва відібрані та фінансуються Національним агентством досліджень (ANR) під керівництвом французького Міністерства вищої освіти Освіта та дослідження. З самого початку компанія GANIL брала активну участь у європейських проектах, в яких співпрацює з багатьма лабораторіями Європейського Союзу та інших країн. Крім того, університет Кауна також тісно пов'язаний з проектом ARCHADE (ресурсний та дослідницький центр при адронтотерапії), який вийшов у 2014 році. Цей центр буде мати два незалежних надпровідних циклотронів: циклотрон протонтерапії для початку операції в 2018 році та циклотрон C400 для прискорення іонів до вуглецю для дослідницьких цілей при адронтотерапії (фізика, радіобіологія та клінічні аспекти). Перші пучки доступні в 2021 році. Фізики, задіяні в Консорціумі, несуть відповідальність за дослідницькі програми з фізики в ARCHADE, а також у міждисциплінарних програмах для лікування променевої терапії.

Італійська частина консорціуму

Університет Падуї має давню та відмінну історію в дослідженні ядерної фізики, яка сильно пов'язана з Laboratori Nazionali di Legnaro (LNL), яка є однією з чотирьох національних лабораторій Італійського інституту ядерної фізики (INFN). Місія полягає в здійсненні фундаментальних досліджень в галузі ядерної фізики та ядерно-астрофізики разом із застосуваннями ядерних технологій. Понад 800 науковців з усього світу беруть участь у поточних дослідницьких програмах. Щодня в LNL працюють близько 250 чоловік, половина з них - співробітники INFN (фізики, інженери, технічні працівники ...), решта - половина з університетів та дослідницьких установ в Італії та за кордоном. Сильні сторони - розвиток прискорювачів часток та детекторів ядерного випромінювання. LNL були визнані на європейському рівні як інфраструктура досліджень з транснаціональним доступом. Крім того, групи ядерних досліджень Падуєвського університету мають експертизу щодо ядерної структури в межах спина та ізоспину, динаміки ядерних реакцій при низьких, проміжних та ультрарелятивістських енергіях, ядерній астрофізиці та застосуванні ядерної фізики в галузі цивільної безпеки. Падуя - це 800-літня установа з давньою традицією наукової досконалості та відданості свободі та різноманітності.

Університет Катанії - один з перших університетів Італії, заснований в 1433 році. Він тісно пов'язаний з підрозділом INFN в Катанії та Laboratori Nazionali del Sud (LNS). LNS - одна з чотирьох національних лабораторій INFN. Заснована в 1976 році, зараз вона нараховує близько 130 чоловік (дослідників і техніків) та близько 130 чоловік серед професорів, дослідників, аспірантів та студентів дипломів університету. Це сучасний центр розробки технологій та приладів. Дослідницька діяльність в основному присвячена вивченню структури та реакції атомних ядер за допомогою як тандемного, так і надпровідного циклотрону, у співпраці з більш ніж 700 сотнями дослідників з Італії, а також з кількома європейськими та неєвропейськими країнами. Тандемний прискорювач дозволяє проводити інтенсивну активність у ядерній астрофізиці, вимірюючи поперечний переріз, який представляє інтерес для ядерної енергії зварювання та зоряного нуклеосинтезу (проект ASFIN2). Серед нових проектів у фундаментальних дослідженнях також варто відзначити лабораторію підводних човнів, встановлену на глибині 2000 м на морі від Катанії, яка буде використовуватися для досліджень та розробок, пов'язаних з проектом KM3NET. UniCT та INFN у КТ та ЛНС, крім експериментів на кордоні ядерної фізики, активно працюють у кількох аспектах прикладної ядерної фізики, таких як технології прискорювачів, культурної спадщини та ахеометрії з недеструктивними методами (лабораторії LANDIS та PH3DRA). моніторинг ядерних відходів, лазерна фізика для плазми ядерного синтезу та, перш за все, ядерна медицина з центром терапії очної меланоми та проекти CATANA, ELIMED, SCENT (див. форму А.1.4). Студенти EMJMD зможуть отримувати прибуток також від поточної угоди між LNS та Azienda Ospedaliero Universitaria Policlinico di Catania, щоб мати прямий досвід прикладної ядерної медицини.

Іспанська частина консорціуму

Університет Севільї був заснований наприкінці 1460-х років. Сьогодні це одна з найбільших іспанських університетів, кількість студентів - близько 70000. в даний час працює близько 4000 чоловік (включаючи викладачів, дослідників та техніків). Щодо ядерної фізики, він має наукових експертів з теоретичних ядерних реакцій, застосувань ядерної фізики до навколишнього середовища, медицини, мистецтва та археометрії, а також аналізу та характеристики матеріалів. Він сильно пов'язаний з центром Національної аселерадорів (CNA), що має три іонні прискорювачі: Tandem Van de Graaff 3MV, циклотрон з протонами до 18 МеВ і дейтронами до 9 МеВ і Tandem Cockcroft-Walton з використанням 1 MV масс-спектрометр. Крім того, існує сканер PET / CT для людини, спеціальний прискорювач для 14C, що знайомиться з MiCaDaS, та 60 Co опромінювач.

Автономний університет Мадрида був заснований у 1968 році. У викладацькому складі близько 30000 студентів та 2000 чоловік. Щодо ядерної фізики, він має експертних науковців з теоретичної ядерної структури, застосуванні ядерної фізики до аналізу та характеристики матеріалів. Він сильно зв'язаний з Центром мікроаналізу матеріалів (CMAM) з акселератором, побудованим HVEE, має тандемовий тип, а система прискорення - з типу Cockroft-Walton. Він забезпечений двома джерелами: джерелом плазми для газоподібних речовин та джерелом розпилення для отримання практично будь-якого елемента періодичної таблиці з твердої мішені.

Університет Барселони був заснований в 1450 році. В даний час у викладацькому складі більше 80000 студентів та близько 5000 осіб. Щодо ядерної фізики, він має досвідчених науковців з проблем багатьох тіл, теоретичної астрофізики та адронної фізики. Це пов'язано з акселератором ALBA, що є об'єктом, що фінансується спільно з іспанським урядом та каталонським урядом. Це нове покоління синхротрону. ALBA - це кругова машина, яка називається синхротоном, що використовує масивні магніти, що називаються пристроями вставки для створення яскравих пучків синхротронного світла. Є дослідницькі лінії на: Accelerator Computing, Engineering, в основному експерименти з матеріалознавства.

Університет Complutense в Мадриді (UCM) був заснований в 1822 році. Це великий університет, в якому близько 80000 студентів та 6000 чоловік у викладацькому складі. У 2009 році Міністерство освіти і науки UCM нагороджувало найвищу згадку про "Міжнародний університет вищої кваліфікації (IEC)". Щодо ядерної фізики, він має наукових експертів з теоретичної ядерної структури, експериментальної ядерної фізики, застосувань ядерної фізики до медицини та джерел енергії, і вони дуже активно займаються експериментальними фізичними програмами в ISOLDE @ CERN (посилання посилає електронну пошту), GSI (Німеччина) та ILL (Frange). UCM має тісні зв'язки з CIEMAT (Centro de Investigaciones Energéticas, Medioambientales y Tecnológicas), який є державним дослідницьким органом, призначеним Міністерству економіки та конкуренції, зосереджуючи увагу на енергії та навколишньому середовищі та технологіях, пов'язаних з ними. Особливий інтерес для нашого EMJMD представляє термоядерний синтезний пристрій TJ-II, який є стельлататором з титановим тиском, який виробляє магнетично замкнуті плазми злиття.

Університет Саламанки був заснований в 1218 році. У викладацькому складі працює близько 35000 студентів та 2500 чоловік. Щодо ядерної фізики, він має експертних вчених з теоретичних слабких взаємодій і адронної фізики, експериментальної ядерної фізики та лазерів. Він має тісні зв'язки з Центром ультракоротких ультракоротких імпульсних лазерів (Centro de Láseres Pulsados ​​Ultracortos Ultraintensos, CLPU), який є національним закладом, що спеціалізується на фемтосекундних лазерних імпульсах з потужністю піків на рівнях Гігаватта, Терават та Петават. Застосування на фотоядерній фізиці, фізиці плазми та протонной терапії та ін.

Проект EMJMD повністю використовуватиме додаткові спеціалізації партнерів.

Комітети

Фінансові завдання в основному будуть управляти Северським університетом як координаційний партнер. Для решти завдань буде створено чотири комітети для вирішення різних питань, пов'язаних з EMJMD. Комітетами є:

Вчена комісія: вона несе відповідальність за правильність імплементації EMJMD та загального управління. Він буде сформований одним місцевим академіком кожного повного партнера (університету), двома особами з асоційованих партнерів та одним студентом від координаційного інституту. Крім того, він відповідає за методи обстеження та організацію роботи магістерської роботи. Він також несе відповідальність за вміст Nuffish EMJMD. Цей комітет буде мати 3 підкомітети (по одному в кожній країні). Кожен підкомітет очолить академік, який є частиною Академічного комітету плюс два академіки, які належать до їхніх університетів. Метою підкомітетів є вирішення всіх навчальних питань у межах власного університету.

Академічний комітет буде також відповідати за отримання необхідної кількості стажувань на період навчання в компанії для всіх студентів, які беруть участь у EMJMD NuPhys. Академічний комітет також буде відповідати за остаточне призначення стажування серед усіх студентів відповідно до оцінок, отриманих студентами під час лекції, їх переваг та рекомендації місцевого координатора у контакті зі студентами. Ще однією важливою метою цього комітету є розробка спільної та добре структурованої навчальної програми для EMJMD, яка враховує найкращу експертизу кожного повного партнера та поточні потреби компаній, пов'язаних з ядерною фізикою.

Секретаріат "НуФхіс": це виконавча рада, відповідальна за виконавче управління, зв'язок з EACEA, адміністративне та фінансове управління. Він розташований у координаційному інституті та складається координатором Консорціуму, одним адміністративним помічником та підтримується контактним пунктом EMUS. Вона контактує з місцевим адміністративним персоналом у партнерських установах та здійснює нагляд за обміном документами студентів серед партнерів. Секретаріат забезпечує оновлення веб-сайту та системи додатків.

Відбірковий комітет: він відповідає за питання, пов'язані з критеріями прийому, процедурою відбору та надання стипендій Erasmus + кращим студентам. Вона буде сформована одним академіком від кожного повного партнера (університетів), а також однієї особи, яка представлятиме асоційованих партнерів. Цей комітет буде проводити регулярні зустрічі перед початком кожного видання EMJMD для управління всіма отриманими заявками та застосовувати критерії допуску до процесу відбору студентів, а також для надання стипендій JMD відповідно до правил Erasmus +.

Комітет з питань якості: це необхідно для забезпечення внутрішньої якості EMJMD та розробки стратегій вдосконалення. Цей комітет складається з одного академіка з кожного повного партнера (університетів), двох представників асоційованих партнерів та двох студентів цього видання EMJMD NuPhys. Цей комітет буде реалізовувати всі внутрішні стратегії та механізми оцінки. Він також буде відповідати за координацію з зовнішніми організмами / установами / установами, відповідальними за зовнішнє забезпечення якості EMPIMD NuPhys.

Розташування

Катанія

Address
Università degli Studi di Catania - Piazza Università, 2 - 95131 Catania
Катанія, Сицилія, Італія

Севілья

Address
Universidad de Sevilla. C/ S. Fernando, 4, C.P. 41004-Sevilla, España
Севілья, Андалусія, Іспанія

Мадрид

Address
Universidad Autónoma de Madrid
Ciudad Universitaria de Cantoblanco · 28049 Madrid

Мадрид, Мадридська громада, Іспанія

Барселона

Address
Universitat de Barcelona
Gran Via de les Corts Catalanes, 585
08007 Barcelona

Барселона, Каталонія, Іспанія

Мадрид

Address
Universidad Complutense de Madrid

Avda. de Séneca, 2
Ciudad Universitaria
28040 MADRID

Мадрид, Мадридська громада, Іспанія

Саламанка

Address
Universidad de Salamanca
Casa del Bedel. Cardenal Plá y Deniel, 22. Planta baja.
37008 Salamanca. España.

Саламанка, Кастилія та Леон, Іспанія