Pavol Jozef Safarik University Faculty of Arts

Введення

Прочитайте офіційний опис

Про нас

Кафедра психології має акредитацію для студентів і аспірантів (бакалавр та магістр) у галузі психології та аспірантури (PhD) освіти в галузі соціальної психології та психології праці. У освітній сфері наш основний акцент робиться на якісній підготовці майбутніх професійних психологів, які зможуть відігравати свою роль у психологічних дослідженнях і багатьох класичних психологічних областях, таких як консультування, шкільна психологія, клінічна практика і підбір, відбір, мотивація118050_Pavolpic3.JPG

Фото: Томаш Грівак

Історія кафедри

У 1968 році вивчення психології стало реальністю в УПЖ. Це була важлива подія з точки зору УПЖ, міста та регіону, з точки зору ситуації та подальшого розвитку психології в Словаччині. Для того, щоб оцінити важливість відкриття психології в УПЖ, слід зазначити, що на той час вивчення психології в Чехословаччині було можливим лише в чотирьох університетах, а три з них були в Чехії. До 1968 року в Словаччині можна було вивчати психологію лише в університеті Коменського в Братиславі.

Важливу роль у формуванні кафедри психології зіграла ситуація в Кошице, яка була важливим центром психологічних робочих місць. Тут функціонували робочі місця з усіх основних напрямів використання психологічних послуг. У 1959 році засновано і успішно очолюється обласна психолого-педагогічна клініка і Центр вибору кар'єри проф. PhDr. J. Hvozdík, DrSc. Через кілька років було створено регіональний шлюб і подружнє консультування. Крім того, клінічна психологія успішно працювала в Кошице з найвідомішим представником асоціативного професора Mgr. А.С. Станчак, CSc, який тоді був також доцентом на медичному факультеті UPJŠ. У VSŽ було побудовано робоче місце для психології праці, яке після завершення на початку 1970-х років стало одним з найважливіших відділів у цій галузі в Словаччині та колишній Чехословаччині.118051_PavolPic.JPG

Фото: Томаш Грівак

З моменту свого відкриття в УПЖ стає факультетом мистецтв у Прешові, виконавцем психології. Тяжкість умов, пов'язаних з Кошице, призвела до фізичного розташування кафедри психології в Кошице завдяки зусиллям її засновника проф. PhDr. J. Hvozdík, DrSc. Кошице стало резиденцією кафедри психології та міста, де проводилося вивчення психології. Проблеми з забезпеченням навчання в іншому місті були фон зростаючих зусиль з перенесення кафедри психології і всього вивчення психології до Прешова. Кульмінацією багаторічного процесу стало перенесення кафедри у 1984 році. Управління кафедрою взяло на себе в 1984 році професора-аспіранта PhDr. . Fábryová, CSc., Пізніше, у 1989 році асоціативний професор PhDr. V. Kubáni, CSc. У 1990 р. Професор PhDr. J. Frejenčík, CSc. став керівником кафедри психології. Соціально-політичні зміни після 1989 року принесли Кошице повернення кафедри психології та вивчення психології. Це сталося в 1991 році. Після відставки асоціативного професора PhDr. Ж. Ф. Фенженчик, завідувач кафедрою, був номінальним асоціативним професором PhDr. M. Mesárošová, CSC, а пізніше асоціативний професор PhDr. Š. Vendel, CSc.

1 січня 1997 року вступив до університету в Прешові з факультетів УПЖ, що діють у Прешові. Кафедра психології, як частина факультету мистецтв, стала тоді частиною Прешовського університету.

Після поділу колишній УПЖ в якості пріоритету розглядалося створення умов для створення нових факультетів у сфері суспільних наук і гуманітарних наук. Після отримання акредитації на програми у всіх трьох класах (бакалавр, магістр, доктор) і після певних організаційних заходів у 2005 році було відкрито дослідження психології в новоствореному Інституті філологічних і соціальних наук УПЖ (попередник факультету мистецтв). У той час (осінь 2005 року) було створено кафедру психології як об'єднане робоче місце для вивчення психології. 1 січня 2007 року став новим відділенням факультету мистецтв UPJŠ.

З моменту свого заснування кафедра психології перейшла до традиції вивчення психології в УПЖ в Кошице в період 1968-1996 років. Він враховує той факт, що за весь цей період це було навчання на факультеті мистецтв УПЖ в Прешові як поселення, яке стало факультетом Прешовського університету. Завдяки цьому вся наша історія навчання психології та кафедри психології оригіналу UPJŠ також є частиною нинішнього Інституту психології факультету мистецтв Університету Прешова.

117587_5.jpg

Розташування

Кошице

Address
Moyzesova 9, 040 59 Košice,
201 on the first floor

Кошице, Кошицький край, Словаччина

Стипендія Keystone

Ознайомтеся з можливостями, які може дати наша стипендія

Програми