Університети в

Детальна інформація про різні місця навчання

Перейдіть за вказаними нижче посиланнями, щоб прочитати про навчання в різних країнах. Там ви знайдете загальні факти про країну, дізнаєтеся про особливості місцевої системи вищої освіти, вартості навчання, структури навчання на навчальний рік, освітні можливості для іноземних студентів та багато іншого. Ви також знайдете деякі корисні поради і практичну інформацію про медичне страхування, процедуру отримання студентської візи і вартість проживання.

Можливості вищої освіти по всьому світу

Післядипломна освіта - магістратури, програми MBA або короткострокові курси - стають все більш популярними в умовах сучасної економіки, яка характеризується спеціалізацією і глобалізацією. Важливо відзначити, що на сьогоднішній день кількість випускників, які успішно закінчили післядипломну освіту або курси підвищення кваліфікації, в деяких країнах перевищує кількість випускників програм бакалаврату. Програми магістратури, аспірантури, а також короткострокові курси доступні практично для кожної академічної дисципліни в тисячах університетів по всьому світу, так що кожен, хто хоче здобути післядипломну освіту, зможе знайти програму навчання, яка ідеально підходить йому.

Є багато різних типів університетів та інших вищих навчальних закладів по всьому світу. Хоча деталі варіюються в залежності від країни, більшість потрапляють в одну з декількох категорій, таких як:

 • Вищі навчальні заклади загального профілю, які сфокусовані одночасно на дослідженнях і лекційних заняттях, надають можливість навчання за широким спектром академічних дисциплін;
 • Бізнес-школи, які сфокусовані на програмах МВА та на інших бізнес-ступенях;
 • Технічні інститути, які сфокусовані на академічні дисципліни, пов'язані з наукою, технологією, інженерією та математикою;
 • Школи мистецтв, які сфокусовані на пов'язані з мистецтвом дисципліни, як скульптура, живопис, театральна діяльність, хореографія;
 • Освітні інститути, які сфокусовані на навчанні професійних викладачів початкової та середньої освіти.

Студенти, що вступають на програми магістратури до науково-орієнтованих університетів, повинні будуть підготувати дослідний проект або написати дисертацію, в додаток до випускної кваліфікаційної роботи. Програми магістратури, що проводяться іншими інститутами, також можуть зажадати від студентів підготовки випускного проекту, але зазвичай різниця полягає в зосередженні на курсову роботу або ж на отримання практичного досвіду. Практично всі програми аспірантури вимагають проведення власного дослідження, а також написання дисертації.

Потенційні студенти можуть вибрати навчання за кордоном, особливо в тому випадку, якщо їх цікавлять вузькоспеціалізовані академічні дисципліни, наприклад, міжнародний бізнес або вивчення Близького Сходу. Все частіше студенти обирають навчання за кордоном для здобуття всіх рівнів вищої освіти (коледж або університет). Відповідно до Організації Об'єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (UNESCO) Інституту статистики(UIS), кількість студентів, що навчаються за кордоном, наближається до 4 мільйонів чоловік на рік, що майже в два рази перевищує 2 мільйони чоловік за 2000 рік. Студенти з Східної Азії і Тихоокеанського регіону складають 28% від загального числа, в той час як студенти з Північної Америки і Європи - близько 15%. Найбільша кількість іноземних студентів приїжджають з Китаю, Індії та Республіки Кореї. Близько 6% студентів є вихідцями з Центральної Азії і близько 5% - з країн Африки на південь від Сахари, що дозволяє назвати студентів з цих регіонів найбільш мобільними у світі. Найкращим вибором для іноземних студентів є вищі навчальні заклади, які розташовані на території США, Великобританії, Австралії, Франції, Німеччини та Японії.

Багато студентів навчаються за дистанційними або онлайн - програмами, що проводяться в інших країнах. Ці студенти не враховані в наведених вище дослідженнях Інституту статистики UNESCO, тому можна сказати, що число іноземних студентів в усьому світі перевищує 4 мільйони.

Студенти можуть вибрати навчання за кордоном з кількох причин, наприклад:

 • Можливість вибору з цілого ряду програм світового рівня, присвячених одній академічній дисципліні. Крім того, деякі академічні дисципліни доступні для вивчення лише в декількох країнах, або кращі програми доступні тільки в деяких географічних регіонах. Наприклад, бажаючі вивчати буддизм зможуть знайти кращі програми по даному напрямку в Таїланді.
 • Навчання в рамках іншої культури. Студенти, які хочуть отримати магістерський ступінь, навчатися в аспірантурі або на короткострокових курсах з регіональних дисциплін, обирають навчання в цьому ж регіоні для вивчення незнайомої культури зсередини. Крім того, студенти, які планують кар'єру в міжнародному бізнесі, придбають безцінний досвід, проживаючи в іншій культурі.
 • Поліпшення мовних навичок, якщо програма викладається на мові, відмінній від рідної мови студента. Крім того, безліч міжнародних програм магістратури та аспірантури в даний час викладаються англійською мовою навіть в тих країнах, де англійська не є державною мовою, також студенти мають можливість поліпшити знання мови за допомогою додаткового навчання та спілкування з місцевими жителями.

Студенти, які вирішили здобути післядипломну освіту, можуть врахувати наступні фактори при виборі програми навчання в своїй рідній країні або за кордоном:

 • Вартість програми, включаючи плату за проживання та харчування. У деяких країнах плата за навчання низька або відсутня, тоді як вартість проживання висока і може компенсувати ці заощадження. Проте, багато країн і окремі університети надають стипендії та інші види фінансової допомоги, і деякі з них призначені саме для іноземних студентів. Різниця між країнами полягає також в тому, як багатьом іноземним студентам дозволено працювати, а в деяких країнах іноземним студентам працювати заборонено. Також в залежності від країни різниться вартість медичної страховки.
 • Якість отриманої освіти щодо її вартості та інших факторів навчання за кордоном, наприклад, можливості занурення в іншу культуру, а також тренування мовних навичок. Хоча всі програми магістратури відповідають найвищим світовим стандартам, однак, методики викладання можуть відрізнятися в залежності від навчального закладу, програм та культур. Необхідно врахувати і той факт, що навчання, яке проводиться нерідною мовою, може виявитися менш ефективним для деяких студентів.
 • Необхідні мовні навички. Студентам, що не володіють достатнім знанням мови, якою ведеться конкретний курс навчання, може знадобитися додатковий рік для поліпшення своїх мовних навичок. Іноді студенти можуть пройти мовне навчання в своїй рідній країні, але в інших випадках їм доведеться провести додатковий час за кордоном.
 • Можливість вибору форми навчання - денне або вечірнє відділення, дистанційне навчання, онлайн - програми. У більшості країн під час навчання студенти зобов'язані проживати в тій же країні, де вони здобувають освіту, за студентською візою. Однак, студенти, які вже проживають в іншій країні і мають дозвіл на роботу, можуть вибрати навчання на неповний робочий день. Крім того, програми дистанційного навчання та онлайн-курси надають велику гнучкість.
 • Вплив на членів сім'ї, для студентів з сім'ями. Членам сім'ї також можуть знадобитися мовні навички, а деякі країни не дозволяють сімейним парам працювати навіть в тому випадку, якщо студент може працювати.

Уважно перегляньте повний список навчальних закладів, розташованих у всіх країнах світу. Якщо ви вже визначилися з вибором, натисніть на назву країни або на конкретну програму. Або ж перегляньте та прочитайте список програм, доступних по всьому світу.

Детальніше Згорнути